Lidé se loučí s "milionářem" Vladimírem Čechem. Co řekl před smrtí?

Praha - V pražském Divadle ABC se dnes dopoledne koná poslední rozloučení s hercem a moderátorem Vladimírem Čechem (+61), který zemřel po těžké nemoci minulý pátek.

371

Zesnulý moderátor s démonickým hlasem si přál, aby si ho lidé pamatovali jako veselého a optimistického člověka. Nechtěl, aby truchlili nad jeho rakví, proto bylo jeho přáním, aby se nekonal žádný pohřeb. Jeho kolegové z divadla však chtěli uspořádat alespoň vzpomínkovou akci.

„Jediná moje útěcha je, že s ním byla jeho žena. Byla jsem tam den před smrtí a řekl, že mě má rád. Řekl mi: ´Víš, mami, já si myslím, že jsem měl krásný život.´ Měli jsme se rádi, stejně je to hrozně nespravedlivé," řekla Heda Čechová.

Nad jevištěm visela velká obrazovka, na níž se střídaly fotografie z Čechova života i z jeho četných divadelních rolí. Střídavě zněly písničky třeba v podání Vladimíra Mišíka nebo Vlasty Redla, slyšet byly také úryvky z divadelních her, v nichž Čech účinkoval, nebo z jeho rozhlasových rozhovorů.

Na společné zážitky mimo divadelní scénu vzpomínal třeba herec Městských divadel pražských, kde Čech hrál od roku 2006, Hanuš Bor. Letos měly Borova a Čechova rodina společně oslavit 20. výročí svatby, manželství tehdy oba muži uzavírali společně. Divadelní kolega slíbil, že oslava bude. Herec Tomáš Jirman připomněl velkou Čechovu zálibu v pěším cestování a slíbil mu, že dokončí "obcházení republiky", tedy putování kolem dokola celé země, které spolu zahájili.

Přímý přenos z posledního rozloučení s Vladimírem Čechem je u konce. Děkujeme všem čtenářům, že jste zavzpomínali na herce a moderátora.

11:55 Veřejné rozloučení s Vladimírem Čechem je u konce. Rodina a kolegové se přesunuli do zákulisí, kde bude probíhat soukromé loučení.

11:52 Zatáhla se divadelní opona. Všichni smuteční hosté vstávají a herci na jeho poslední cestě tleskají.

11:25 Hlediště je zaplněné, na videoprojekci nad pódiem jsou promítány rozhovory s Marií Retkovou. Herec v nich vzpomíná na své role i moderování soutěže Chcete být milionářem?.

11:20 „Když jsem za ním týden před jeho smrtí byl v Motole, vyprávěli jsme si veselé historky. Měli jsme společnou svatbu, teď je to dvacet let a plánovali jsme, že to společně oslavíme. Uměl se ze života radovat se vším všudy," řekl ve svém smutečním proslovu herec Hanuš Bor.

11:08 Dorazil i herec Stanislav Fišer. Nad pódiem se promítají fotky Čecha.

11:05 Do sálu přišla rodina Vladimíra Čecha včetně jeho matky Hedy. Usadili se do první řady.

11:02 "Dlouho jsme spolu pracovali, když jsem byl ředitelem divadla. Byl to pro mě císař, protože hrál v Noci na Karlštejně," vzpomíná na herce Petr Bendl.

11:00 Do divadla dorazili hercovi kolegové z divadel z celé republiky. "Pamatuji si, že jsme byli vlastně tak trochu konkurenti. Hráli jsme na stejném postu ve fotbale a oba jsme byli Slávisté. Je mi to strašně líto," řekl Prásku Jan Rosák.

10:50 Pod pódiem jsou položeny květiny, na jevišti je spousta věnců. Lidé se chodí klanět. Potichu hraje hudba, například Jarek Nohavica nebo Paul McCartney.

Vladimír Čech, který se proslavil například díky moderování soutěže Chcete být milionářem?, zemřel minulý týden v pátek. Osudnou se mu stala rakovina, kterou spustil takzvaný Lynchův syndrom. Poslední dny jeho zdravotní stav zkomplikoval zápal plic.

Témata: Čech, Vladimír

Snímek režisérky Pavlátové Moje slunce Mad získal cenu na festivalu v…

19.06.2021 20:56 České režisérce Michaele Pavlátové se dostalo ocenění na festivalu animovaných filmů ve…

Herec Russell Crowe chce na pobřeží v Austrálii vybudovat filmové studio

17.06.2021 05:11 Novozélandský herec Russell Crowe hodlá vybudovat na pobřeží Nového Jižního Walesu filmové studio,…

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

RECENZE: Barevná roadmovie Láska a příšery aneb Zombieland pro náctileté

15.05.2021 18:00 Hledáte dobrodružnou post-apo komedii pro mladé publikum s hlavním hrdinou série Labyrint, která je…

Související:

Právě se děje