S herečkou Kikinčukovou o Troškovi, kritikách a tíživé finanční situaci malého plzeňského divadla

Praha – Již před měsícem režisér Zdeněk Troška dokončil natáčení třetího dílu o vesničce Babovřesky, které probíhalo zejména v jižních Čechách. Nyní už je film v další fázi a za půl roku půjde do kin. O tom, jaké bylo natáčení, jsme si popovídali s mladou, sympatickou a velmi vstřícnou Kamilou Kikinčukovou, která v Troškově filmu ztvárnila vnučku jedné z babovřeských bab.

Natáčení filmu Babovřesky 3: Kamila Kikinčuková

Mladá herečka si nemůže vynachválit pohodu, jaká panovala při natáčení: „Se Zdeňkem je pohádka natáčet. Jak řekla Pavla Bečková, je to jako letní tábor, i když pracovní. S celým kolektivem se skvěle spolupracuje."

„Je to jako nebe a dudy, když člověk pozná natáčení, kde je psychický vypětí a režisér je pes, což se mi už taky poštěstilo. Tady to bylo opačné," dodává s tím, že při natáčení filmu Babovřesky 3 je pohoda na place i ve chvílích, kdy se musí záběr opakovat. Sklíčeně proto přemítá, co vlastně bude dělat příští rok v létě, když se třetím dílem příběh o jihočeské vísce zakončí.

Natáčení prosluněné letní komedie mělo pro ni zvláštní nádech, v Babovřeskách hraje společně s celou rodinou. „Strašně mě to baví hrát s celou rodinou, jsem ráda, že nám dal Zdeněk tuhle možnost." A rozesmátá dodává: „I když... občas si připadám jako z Hujerovy rodiny."

Mladá herečka není nadšená jen z kolektivu, který se podílí na natáčení, ale i ze zvolených lokací, které procestovala na kole již rok předtím, než se v Troškově filmu objevila.

Kamila Kikinčuková hraje od druhého dílu ve filmu vnučku Jany Synkové, která se objevuje jako jedna z nesnesitelných vesnických „dam". „Hlavním motivem trojky je to, že se chce starosta zbavit babek," popisuje téma posledního dílu. Babky se tak proletí do Turecka, aby si všichni na vesnici včetně vnuček mohli „odfrknout".

„Nechápu kritiky. Všichni se smáli komediím, které jsou plné fórků, jako Pane, vy jste vdova nebo Což takhle dát si špenát. Ale tato generace tady není a komedie se také posunuly. Teď kritici odsuzují tuhle krásnou komedii, která je lehká a člověk se u ní uvolní. Mně se líbí drama, ale Českého lva dostávají téměř jen psychologická dramata," dodává k hodnocení filmu Bobvřesky ze strany akademiků.

S rodiči se potkává na divadelních prknech Divadla Pluto v Plzni, které vede její maminka, Jindřiška Kikinčuková, která se v Babovřeskách objevuje jako jedna z drben. „V Plutu hrajeme všichni, a na programu máme samé komedie, operety a pořádáme i Švejkiádu. Divákům se u nás líbí a vrací se k nám. Řadu herců, kteří u nás hrají, obsadil Zdeněk do Babovřesk."

Fungování divadla však není jen veselé, ale má i stinné stránky, a to financování. „Je smutné, že jsme od Plzně jako města kultury (pro rok 2015 bude městu Plzni propůjčen titul Evropské hlavní město kultury, pozn. red.) za celých 15 let existence neviděli žádnou dotaci. Teď, aby se neřeklo, divadlu dali k výročí 40 tisíc, což nestačí na jeden měsíční nájem, který je vysoký. Ze strany města je to ostuda. Teď jsme žádali o dotaci na kraji, ale tam jsme také nepochodili. Je to smutné."

Kamila Kikinčuková vidí problém v tom, že pozornost vedení města na kulturu není komplexní, ale směřována pouze na některé kulturní objekty. „Staví se Nové divadlo za osm set milionů. Penízky dostávají stále titíž. Zajímavé na tom je, že o tom, kdo dostane finanční prostředky, rozhodují lidi, kteří se u nás v divadle ani nebyli podívat. Je to Kocourkov."

Kamila Kikinčuková vystudovala dramatický obor na Pražské konzervatoři, kde byla ve třídě například s Terezou Voříškovou. Začínala v činohře plzeňského divadla, kde působila rok. V současné době hostuje externě v operetě a muzikálu. Na jejím repertoáru je například role Káči Maršálkové ve hře Divotvorný hrnec, což má pro ni zvláštní kouzlo, neboť stejnou roli hrála před dvaceti lety její maminka, Jindřiška Kikinčuková. Jejím tatínkem je Pavel Kikinčuk, kterého můžete znát z Babovřesk, řady filmů a seriálů či z prvního dílu Troškovy trilogie Slunce, seno.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

RECENZE: Zbožňovaný je solidní sociální drama o zhroucení jedné idylické…

23.09.2021 13:20 Snímek inspirovaný dědečkem Petra Kolečka přešlapuje mezi sociálním dramatem a komedií, ale více mu…

Emmy ovládly streamovací služby se seriály Koruna, Dámský gambit a Ted…

20.09.2021 10:35 Aktualizováno Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládla produkce streamovacích služeb,…

RECENZE: Amibiciózní životopisné drama Zátopek na solidní domácí podívanou…

12.09.2021 13:29 Ondříček, Neužil ml., Issová – tretry připraveny, ale špatně zavázány. Zátopek má potenciál…

RECENZE: Miroslav Donutil v nejlepší formě v dramatu Atlas ptáků

11.09.2021 09:46 Jestliže v posledních letech herecká hvězda Miroslava Donutila pomalu klesala k obzoru, s novým…

V Paříži se koná pohřeb filmového velikána Jeana-Paula Belmonda

10.09.2021 11:35 V kostele Saint-Germain-des-Prés v centru Paříže v 11:00 začal pohřeb francouzského herce Jeana…

HBO Max míří do Evropy. Česko se dočká až příští rok

08.09.2021 13:46 Od 26. října bude v šesti evropských zemích - ve Španělsku, Norsku, Švédsku, Dánsku, Finsku a v…

Populární seriál Manifest se dočká zrušené 4. řady

08.09.2021 09:51 Ačkoliv měl mít populární seriál Manifest původně šest sezón, televizní stanice NBC se jej letos na…

Zemřel francouzský herec Jean-Paul Belmondo, bylo mu 88 let

06.09.2021 22:09 Aktualizováno Ve věku 88 let zemřel ve svém domě v Paříži herec Jean-Paul Belmondo. Informovala o tom agentura…

Paramount Pictures odložila uvedení Mission: Impossible 7 i pokračování…

02.09.2021 05:23 Americká filmová a distribuční společnost Paramount Pictures odloží uvedení dvou filmů s Tomem…

RECENZE: Free Guy je povedená a zábavná akce s Ryanem Reynoldsem

01.09.2021 15:50 Překvapivá pecka druhé poloviny léta. Reynolds si zahrál v nečekaně povedené a odsýpající akční…

Související:

Právě se děje

reklama