Africké snímky na Netflixu se vymykají stereotypům Hollywoodu

Streamovací platforma Netflix v říjnu představila dva snímky africké produkce. Slibuje si od nich, že u předplatitelů vzbudí zájem o filmy, které o Africe vypráví více do hloubky než stereotypy Hollywoodu, píše agentura AP.

Netflix
doporučujeme

Keňské drama Poacher (Pytlák) o nelegálním lovu slonů a nigerijský thriller Oloturé vyprávějící o novinářce, která v utajení vystupuje jako sexuální pracovnice, jsou dostupné i českým divákům. Oba snímky se podle producentů vymykají zjednodušeným zobrazením života v afrických státech, kterými tak často trpí evropské či americké filmy.

zdroj: YouTube

Poacher je prvním filmem z Keni, který největší platforma na streamování filmů nabídla. Vypráví o běžném životě lidí, kteří jsou spjati s pytlačením. "Dělat z někoho viníka je jednoduché," říká koproducentka, spoluautorka a herečka Davina Leonardová, podle které krátkometrážní snímek vypráví o lidech a jejich pohnutkách. Další herec Brian Ogola doufá, že Poacher lidi přinutí jednat. "Ani tak to nestačí, jestli chceme, aby naše vnoučata (slony) viděla v jejich přirozením prostředí," říká.

Film končí statistikou Světového fondu na ochranu přírody (WWF); pokud bude nelegální lov slonů pokračovat jako dosud, tito velcí savci vyhynou do roku 2040.

Nigerijský film Oloturé o stejnojmenné hrdince sleduje život sexuálních pracovnic v ulicích nigerijské metropole Lagos, které se stávají oběťmi mezinárodní obchodu s lidmi. Lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) Nigérii řadí celosvětově na první místo, co se týče původu obětí obchodu s lidmi v Evropě i jiných částech světa, připomíná AP.

"Jsem velmi šťastný, že jsme tohle téma otevřeli a vláda dostojí své zodpovědnosti, a nigerijské úřady, které mají za úkol bojovat proti obchodu s lidmi, tak možná budou lépe financovány, nebo se vzchopí a budou lépe pracovat," říká koproducent filmu James Omuta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Warner Bros nabídne filmy na HBO Max ve stejný čas jako v kinech.…

04.12.2020 09:23 Hollywoodské studio Warner Bros bude nabízet všechny nové filmy na streamovací službě HBO Max ve…

Studenti vymysleli aplikaci, která doporučí vhodný film i podcast

03.12.2020 09:18 Čtveřice studentů brněnské techniky vymyslela aplikaci, která dokáže třeba podle filmového vkusu…

Británie žádá Netflix o jasné označení, že seriál Koruna je fikce

30.11.2020 10:57 Britský ministr kultury Oliver Dowden hodlá požádat společnost Netflix, aby u svého seriálu Koruna …

Netflix: Kurt Russell jako Santa a nový Fincher bojující o Oskara

29.11.2020 17:00 Premiéry 48. a 49. týden. Kurt Russell se opět představí jako Santa Claus v pokračování úspěšné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama