Březen na Netflixu: Formule 1, Piráti, Ranařky a několik dokumentů

Výběr těch nejzajímavějších kousků, které nabídnul v březnu Netflix. Mezi filmy se žádná velká událost nekonala, ale dorazil výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství. Pro drobotinu přibyli nesmrtelní Pokémoni a nechybí ani několik menších filmů a dokumentů.

seriál The Lost Pirate Kingdom

Filmy Březen 2021

Asi si ťukáte na čelo a přemýšlíte, proč Vám doporučujeme bláznivou brazilskou komedii, ale Případ ztracené kozy (Cabras da Peste) je tak pitomý, až je zábavný. Pokud si jej chcete užít, musíte přistoupit na jeho hru a přijmout, že se snímek nebere příliš vážně. Jeho hodnocení je značně rozporuplné, ale nelze mu upřít komediální kvality a slušnou vizuální úroveň. V českých zemích je snímek podhodnocený, ale mezinárodní hodnocení lehce nad 60 % je poměrně pozitivní.

Mladá dívka začne na střední škole vydávat školní noviny, kterými rozpoutá malou revoluci. Věnuje se totiž problému rovnoprávnosti, sexismu a obecně toxickému prostředí na půdě školy. Sociologické komediální drama Ranařky (Moxie) je poměrně dobře natočený snímek ze střední, který se nevyhýbá lehce feministickým tónům. Hodnocení sympatického snímku se pohybuje lehce nad průměrem.

Pamatujete si ještě na Jima Carreyho a výbornou komedii Yes Man o nešťastném chlapíkovi, který navštívil seminář, na němž svérázný guru prosazoval heslo: na vše říkejte ANO. Yes Day pracuje s podobným tématem, ale tentokrát jde o rodiče, kteří jsou již unavení neustálým říkáním NE svým dětem. Jenže, když dětem na všechno řeknete ANO, tak se váš život může otočit úplně naruby. Yes Day není tak dospělým filmem jako Yes Man, protože míří na především na dětské publikum. Snímek vychází z dětské obrázkové knihy a bestselleru spisovatelky Amy Krouse Rosenthal. To je jeden z důvodů, proč se postavy dospělých rozpadají do podivných karikatur. U mladších diváků by Yes Day mohl mít úspěch, ale starší publikum se musí spokojit s průměrnou potrhlou komedií.

Seriály Březen 2021

Vulgární, ztřeštěný, šílený či dokonce fekální, i takto lze charakterizovat animovaný seriál Paradise PD (3. Série). Cílovou skupinou jsou dospělí, protože v seriálu jsou snad všechny nechutnosti, které Vás napadnou. Ale na druhou stranu, stále je to strašná sranda. Oproti předchozím sériím je kvalita o něco nižší, přibylo absurdit a parodií na aktuální problémy, ale vytratil se příběh a smysl. Rychlé pero dobrého dramaturga by seriál dokázalo vytáhnout o stupínek či dva výše, než na současných 70 %.

Španělský seriál o třech lehkých dívkách, které jsou nuceny se vydat na šílený útěk před svými pasáky. Seriál Holky z červeného gauče (Sky Rojo) mixuje několik žánrů a stojí za ním dvojice zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí výborný krimi seriál Papírový dům (La casa de papel). Průměrné hodnocení se pohybuje někde mezi 65 a 70 % a jisté je jediné, nudit se nebudete.

Na Álexe někdo shodil vraždu jeho sestry, ale ten se rozhodnul dokázat, že vrahem není. Ve snaze zjistit, Kdo zabil Saru? (¿Quién Mató a Sara?) se Álex neštítí ničeho a vytahuje na světlo světa kdejakou špínu, na kterou narazí. Středoevropskému publiku je mexická tvorba poněkud vzdálená a je nutné se naladit na správnou vlnu. Hodnocení lehce nad 65 % značí slušnou kvalitu, která za zkoušku rozhodně stojí.

Dokumenty Březen 2021

Ztracené království pirátů (The Lost Pirate Kingdom) propojuje hraný dokument s fakty a úvahami historiků. Seriál pokrývá krátké období, během něhož byli karibští piráti na vrcholu, a kromě drancování lodí založili také rovnostářskou republiku. Pro příznivce černé vlajky s lebkou a zkříženými hnáty je seriál takřka povinností, ale vše je nutné brát s jistou rezervou, protože spoustu věcí si tvůrci seriálu domýšlejí na základě odhadů historiků. Slušné hodnocení přes 70 % je dobrou vizitkou, zřejmě nejdetailnějšího pirátského dokumentu.

Výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství, 3. řada (Formula 1: Drive to Survive) mapuje události sezóny 2020, na níž se významně poznamenala epidemie coronaviru. Vynikající záběry ze závodu jsou doplněny pikantními pohledy do zákulisí královny motorsportu, v němž jsou ostré lokty základem úspěchu. Více se dozvíte v naší recenzi, v níž seriál obdržel vysoké hodnocení 87 %.

Odvrácená tvář rybolovu. Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu odhaluje bolestivou realitu drancování oceánů ve jménu zisku a čerstvé ryby na vašem stole. Výrazově silný dokument začíná s jistou dávkou naivity, ale brzy se dostává k větším problémům, o kterých se nemluví. Asi jediným problémem dokumentu je obecná neřest aktivistických pořadů – přílišný tlak na aktivistický závěr a snaha šokovat diváka. Pokud překousnete tyto výkřiky, tak si můžete užít kvalitní dokument mapující jeden závažný problém dnešní doby. Hodnocení 80 % je spravedlivým hodnocením burcujícího dokumentu.

Podávání žádostí o 5000 Kč provázely první den potíže

15.08.2022 21:00 Úřady přijaly k dnešnímu večeru asi 92.000 žádostí o jednorázový příspěvek 5000 korun pro téměř 150…

V Česku odpoledne hrozí silné bouřky s přívalovými dešti

15.08.2022 12:05 Odpoledne se v Česku s výjimkou západu Čech a východu Moravy a Slezska mohou objevit silné bouřky s…

Ruské útoky ve čtyřech směrech na východě a jihu Ukrajiny byly neúspěšné

15.08.2022 16:34 Ruské útoky ve čtyřech směrech, na Bachmut, Avdijivku a Slovjansk v Donbasu na východě Ukrajiny a…

Válek spouští novou očkovací kampaň. Doporučuje nošení respirátorů nebo…

15.08.2022 15:30 Heslem nové kampaně ministerstva zdravotnictví na podporu pokračování očkování proti covidu-19 bude…

Putin tvrdí, že Rusko má mnoho spojenců

15.08.2022 20:16 Rusko má hodně spojenců na různých kontinentech, kteří se neklaní takzvanému hegemonovi, prohlásil…

Zemřela herečka Olivia Newtonová-Johnová, slavná Sandy z Pomády měla 73 let

08.08.2022 22:32 Ve věku 73 let zemřela australská herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v…

RECENZE: Bullet Train mixuje akci Johna Wicka s dialogy ve stylu Tarantina

06.08.2022 16:00 Položili jste si někdy otázku, jak by vypadal snímek, který by si z vypůjčil akční sekvence z Johna…

RECENZE: Všechno, všude, najednou aneb Matrix na asijský způsob v…

30.07.2022 17:46 Jedno z překvapení letošních jarních festivalů se konečně dostalo i do české distribuce. Snímek…

Zemřel herec Paul Sorvino, známý ze Scorceseho Mafiánů

26.07.2022 04:47 Zemřel americký herec Paul Sorvino, známý z klasického gangsterského filmu Mafiáni režiséra Martina…

Jan Žižka přichází měsíc a půl před premiérou s trailerem

25.07.2022 19:29 Už na začátku září dorazí do kin dlouho očekávaný film Petra Jákla Jan Žižka. Snímek z počátku 15.…

Než natočil Jana Žižku, napsal Petr Jákl skoro sto verzí scénáře

22.07.2022 07:55 Že s Janem Žižkou žije už pěknou řádku let potvrdil scenárista, režisér a producent Petr Jákl měsíc…

RECENZE: Thor: Láska jako hrom je skrytou parodií na superhrdinské filmy

16.07.2022 15:27 Filmy s bohem hromu se vždy vyznačovaly nadhledem a velkým důrazem na komediální prvky. Čtvrtý…

RECENZE: Čtvrtá série Stranger Things je ukázkou precizní scenáristické…

15.07.2022 16:11 Jedna z největších událostí roku na streamovací platformě Netflix se opět dočkala velmi kladného…

O ceny Emmy se letos popere Boj o moc i Hra na oliheň

12.07.2022 21:52 Drama o intrikách v rodině mediálního magnáta Boj o moc má velkou šanci rozšířit svou sbírku…

Ceny si z Karlových Varů odvážejí Rush, del Toro i Polívka

09.07.2022 22:50 Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dnes ve Velkém sále hotelu…

Související:

Právě se děje

reklama