RECENZE: Casting na lásku rozesměje, ale romantičnost filmu ubližuje

RECENZE – Romantická komedie Casting na lásku by mohl být velmi dobrý sitkomový seriál. Bohužel jako celovečerní film působí nepovedeně. Nápadité humorné situace strhává spousta kýče, stereotypní role a kostrbaté dialogy. Divák se ale několikrát zasměje, což je u komedie to hlavní.

film Casting na lásku
doporučujeme

Casting na lásku je romantická komedie od režisérky Evy Toulové, která má za sebou například film Jak se moří revizoři. Hlavní hrdinkou jejího nového filmu je neúspěšná herečka Stela Nebeská, kterou hraje Tereza Petrášková, snažící se najít toho pravého.

Jelikož je s manželem, který pouze pije pivo, spí, pracuje a je nevěrný, nespokojená, rozhodne se Stela najít si nového chlapa a manželovi se tak pomstít. A protože hlavní hrdinka nemá téměř nic jiného než neúspěšné hraní, využije dopisů od dávných ctitelů z dob působení na jevišti. Bohužel schůzky naslepo dopadají stejně jako její castingy na filmové role. A o tom film je.

Schůzkám nelze nic vytknout, však tak mnohá rande naslepo mohou vypadat, ale horší je to se samotnými postavami. Každý z mužů je typickým archetypem, který nepřináší nic nového. Lukáš Langmajer, Igor Bareš i Vojtěch Babišta, kteří nápadníky hrají, jednoduše dodržují to, jak si jejich postavy mnozí představují. Také herecký výkon představitelky Steliny sokyně Zusky Velichové je místy plytký.

Jednoduché charaktery postav podtrhává také ona romantičnost komedie. Stela si nakonec najde muže se kterým je šťastná, mylná záměna sestry za milenku, muž dohánějící hrdinku na letišti a další romantická klišé ale působí spíše trapně než romanticky.

Casting na lásku (2:00) | zdroj: YouTube

Do očí také bije spousta chybných detailů. Překvapí nás také neopodstatněná nahota, která má nejspíš dokázat, jak těžké je být hercem a podtrhnout další archetyp chlapa - slizáka.

Příjemným překvapením je hudba, kterou nazpívala Dasha. Spolu s výkonem Petráškové celý film alespoň lehce zachraňuje. Hlavní hrdinka se díky výkonu herečky nejeví politováníhodně a nakonec s ní bude divák soucítit. Bohužel jakmile dojde k rozhodnutí, které vede k natažení filmu, má divák chuť Stele sdělit, že existuje možnost, která by nevedla k vybírání si mezi prací a novým přítelem.

A právě nereálnost je největší slabina filmu. Přesto dokáže snímek rozesmát a splnit tím účel komedie. Humornost scénáře ale sráží romantická klišé, nelogická rozhodnutí a momenty. U Castnigu na lásku, druhého celovečerního filmu Toulové, se budete bavit, ale je k tomu potřeba nad pár věcmi přivřít oči.

HODNOCENÍ : 55 %

Casting na lásku

romantická komedie

Česko, 2020, 83 minut

Režie: Eva Toulová

Scénář: Eva Toulová

Hrají: Tereza Němcová-Petrášková, Martin Sitta, Jan Řezníček, Igor Bareš, Václav Vydra nejml., Lukáš Langmajer, Vojtěch Babišta, Zuska Velichová a další

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama