Češi se chtějí bavit. Bourák je nejnavštěvovanějším filmem, do kin míří 3Bobule

Nová česká komedie Bourák režiséra Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem zůstala i druhý týden po své premiéře v čele návštěvnosti českých kin. Snímek podle scénáře Petra Jarchovského, v němž zaujímá výrazné místo autorská hudba Romana Holého ve stylu rockabilly, přilákal do kin dalších téměř 11.000 diváků.

Z natáčení filmu Bourák
doporučujeme

Na druhém místě je německá komedie Téměř dokonalá tajemství, kterou o premiérovém víkendu vidělo bezmála 9000 lidí. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Snímek Téměř dokonalá tajemství vycházející z filmu režiséra Paola Genovese Naprostí cizinci, jehož divadelní adaptaci uvedlo v premiéře letos v únoru pražské Divadlo Na Jezerce, odsunul na třetí místo dokument režiséra Víta Klusáka V síti. Výpověď o zneužívání dětí na internetu, kterou Klusák natočil spolu s Barborou Chalupovou, od premiéry 27. února navštívilo téměř 366.500 lidí a jeho tržby se blíží 55,3 milionu korun.

Na čtvrtém místě se objevil při své premiéře německý rodinný film Lassie se vrací, na který o víkendu dorazilo 6400 diváků. Páté místo patří americkému animovanému filmu Frčíme, který za 16 týdnů nasbíral přes 59.000 diváků.

Ve čtvrtek bude mít v českých kinech premiéru koprodukční hororový příběh Další jehňátko, třetí díl komediální vinařské ságy 3Bobule v režii Martina Koppa, finská komedie Víkend na chatě a dokument Christo - Chůze po vodě o umělci, jehož konceptuální instalace měnily tvář ikonických míst po celém světě.

Klasická kina mohla zahájit omezený provoz 11. května. Všichni uvolnění provozu ale nevyužili. Až 25. června otevře sály vedení multiplexů Cinema City, které se rozhodlo odložit zprovoznění svých kin do té doby, dokud situace neumožní provoz bez větších omezení. První premiéry uvedla kina 14. května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Pár přátel, večeře a nevšední hra, jež odhalí Téměř dokonalá…

12.07.2020 15:05 Německá variace úspěšné italské komedie s prvky sociálního dramatu (Naprostí cizinci) kopíruje…

Hvězda Bollywoodu Amitábh Baččan je v nemocnici s koronavirem

11.07.2020 21:52 Amitábh Baččan, hvězda indické filmové produkce, takzvaného Bollywoodu, leží v nemocnici poté, co…

RECENZE: Nechte se unést romantickou krajinou Pálavy v uvolněné komedii…

11.07.2020 15:30 První Bobule byly příjemným překvapením, které podle producenta vidělo 360 000 diváků. Nečekaný…

Zemřel Svatopluk Matyáš (†90), hrál v Nebeských jezdcích či majoru Zemanovi

10.07.2020 22:02 Aktualizováno V 90 letech zemřel dnes herec Svatopluk Matyáš. Uvedl to server Blesk.cz. Známý je z filmů Nebeští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy