Chlopčík chce roztančit seniory, v roušce připravuje nový pořad

Taneční mistr Zdeňek Chlopčík chce roztančit seniory v jejich domovech. V roušce proto připravuje v ostravském studiu České televize nový pořad Taneční pro starší a pokročilé. Vysílat se bude od soboty na programu ČT3. ČTK to řekla mluvčí studia Jana Fabiánová.

Přidejte svůj názor

Zdeněk Chlopčík
doporučujeme

"Vstaňte z gauče a stolek odstrčte do rohu. Před televizí budete potřebovat kousek místa. Zkušený taneční mistr a StarDance porotce vybídne české seniory, aby se s ním doma dali do tance," řekla Fabiánová. Dodala, že televize připravila 22 pětiminutových dílů, které bude postupně vysílat každou sobotu i neděli odpoledne. A v nich bude vždy krátká choreografie, která se dá tančit bez partnera i v páru.

Dojde na všechny známé standardní a latinskoamerické tance v rytmu populárních melodií. "Hudbu jsem vybíral dlouho, aby měla švih. Vrátil jsem se do vzpomínek z dětství, třeba písničky Semaforu jsme s tatínkem zpívali při umývání nádobí. Budu rád, když ti, co jsou sami doma, ucítí, že na ně ostatní myslí. A budou se na svět dívat pozitivně a s úsměvem. A pokud si s námi pět minut zatančí, budou se cítit fantasticky," řekl Chlopčík.

Jednoduchou choreografii představí spolu s tanečním mistrem vždy jeden seniorský pár. "Na nás vyšlo natáčení valčíku, waltzu, blues, twistu a foxtrotu. Tréma není, prostředí je domácké, všichni jsou příjemní. Jen naši mladí o tom nemají ponětí, nic jsme jim neřekli. Až kdyby nás sháněli a měli obavu, kde jsme, museli bychom přiznat barvu," řekla Anna Balonová ze Šenova nedaleko Ostravy, která natáčela společně s manželem. Do tanečních spolu chodí už třináct let a tanec coby koníček seniorům vřele doporučují.

Režisérka pořadu Petra Všelichová řekla, že ambicí jejího týmu není, aby diváci pilovali choreografii. "Chceme, aby se pobavili, potěšili, když už teď musíme všichni sedět doma. A aby se trošku pohybovali, protože se Zdeňkem to jde samo. Doufáme, že se k divákům Zdeňkův úsměv i přes roušku dostane, že bude cítit jeho energie," doplnila režisérka.

Taneční lekce doplní vysílací schéma nového seniorského programu ČT3, který jinak nabízí pořady z archivu nebo živě vysílané magazíny. Pořad Taneční pro starší a pokročilé se Zdeňkem Chlopčíkem vzniká v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové. První taneční lekci nabídne program ČT3 v sobotu 18. dubna ve 14:55.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K hromadným akcím jsou Češi zdrženliví. Do kina ano, demonstrovat se jim…

02.06.2020 16:14 Brzký návrat do kin po koronavirové pauze chystá více lidí než do divadla a na koncerty. Do kina…

Nový český film Zpráva o záchraně mrtvého režiséra Václava Kadrnky je…

01.06.2020 11:02 Koncem května padla poslední klapka při natáčení nového filmu Zpráva o záchraně mrtvého režiséra a…

Ve věku 85 let zemřel francouzský herec Guy Bedos

28.05.2020 20:29 Ve věku 85 let zemřel francouzský herec, scenárista a komik Guy Bedos, známý svými humoristickými…

Provoz kin je stále omezený, v čele návštěvnosti se drží šokující dokument…

25.05.2020 16:47 Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy