Do kin po pauze dorazily tisíce diváků. Který film je v čele žebříčku návštěvnosti?

Do kinosálů, které musely od 10. března kvůli covidu-19 přerušit provoz, dorazily minulý týden první tisíce diváků. Kina zahájila provoz v omezeném režimu. Nejvíce lidí o víkendu navštívilo český dokument V síti, na který si našlo cestu přes 7000 diváků. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Přidejte svůj názor

Kina, ilustrační fotografie
doporučujeme

Klasická kina mohla zahájit omezený provoz 11. května, v sále ale může být maximálně 100 lidí, každá druhá řada musí zůstat neobsazená a v jednotlivých řadách lze prodat nejvýš dvě sedačky vedle sebe. Nutný je dostatek dezinfekce, roušky personálu i návštěvníků a preference prodeje lístků přes internet. Všichni uvolnění provozu nevyužili. Například vedení multiplexů Cinema City se rozhodlo odložit otevření svých kin do té doby, dokud situace neumožní provoz bez větších omezení. První premiéry uvedla kina 14. května.

Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou a který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na internetu, v českých kinech od premiéry 27. února navštívilo 319.000 lidí a na tržbách vydělal přes 48 milionů korun. Na druhém místě skončil americký animovaný snímek Frčíme, který o víkendu nasbíral přes 1600 diváků. Jedna z mála premiér minulého týdne, americký horor Lov, na třetím místě zaznamenala téměř 1400 lidí.

Po úspěchu v autokinech je stále zájem o českou komedii Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, na který o víkendu přišlo dalších téměř 1000 lidí, celkově od premiéry 21. listopadu loňského roku zaznamenal přes 284.500 návštěvníků. Na pátém místě je další česká komedie Chlap na střídačku. Snímek režiséra Petra Zahrádky, v němž se pro Jiřího Langmajera život mezi manželkou a milenkou stane noční můrou, od 13. února vidělo téměř 200.000 lidí.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí ruský film Vysoká dívka o dvou mladých ženách žijících ve zničeném Leningradu v roce 1945, britská komedie Emma, finské drama V Mariině ráji, britský dokument ze syrského Aleppa Pro Samu a americko-čínská komedie Malá lež.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz kin je stále omezený, v čele návštěvnosti se drží šokující dokument…

25.05.2020 16:47 Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od…

Bourák alias Elvis Presley v podání Ivana Trojana v červnu v kinech

24.05.2020 08:39 BOURÁK, nová česká komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem a první český celovečerní film, který…

Zemřel herec Michel Piccoli (†94), proslavila ho role ve skandální…

18.05.2020 14:41 Ve věku 94 let zemřel již 12. května francouzský herec Michel Piccoli, který hrál například ve…

Hra na schovávanou. Nový film o zneužívání v katolické církvi pobouřil…

17.05.2020 16:54 Už více než tři miliony zhlédnutí má od soboty na sociální síti YouTube dokumentární film bratrů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy