Filmový žebříček stále vede komedie Příliš osobní známost, na druhém místě je novinka

Koprodukční snímek Příliš osobní známost, který je adaptací stejnojmenné knihy slovenské spisovatelky Evity Twardzik Urbaníkové, je i druhý týden v čele návštěvnosti českých kin. Vztahovou komedii režisérky Marty Ferencové provázejí převažující negativní kritiky, za dva týdny však přilákala do kin 186.000 diváků. Na tržbách film vydělal přes 28 milionů korun. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Přidejte svůj názor

CineStar
doporučujeme

Film Příliš osobní známost s Petrou Hřebíčkovou, Tatianou Dykovou a Eliškou Balzerovou v hlavní roli začal už první víkend jako čtvrtý nejúspěšnější start českého filmu za posledních pět let. Slovenská autorka Urbaníková a režisérka Ferencová stojí také za romantickou komedii Všechno nebo nic, kterou před dvěma lety vidělo v kinech 315.000 diváků.

"S prvním filmem jsme mohli jen překvapit, s druhým před námi stál úkol, možná lépe řečeno nutnost, potvrdit úspěch. A podařilo se, což nás opravdu moc těší," řekl producent filmu Peter Núñez.

Na druhém místě se při svém vstupu do žebříčku umístil kanadský animovaný film Tlapková patrola: Vždy ve střehu, který o premiérovém víkendu přilákal přes 35.000 malých i velkých diváků.

Tlapková patrola o příčku níže posunula rodinnou komedii Dolittle režiséra Stephena Gaghana, která za tři týdny překročila návštěvnost 90.000 diváků.

Čtvrtá je česko-novozélandská válečná tragikomedie nominovaná na Oscara Králíček Jojo, kterou za dva týdny vidělo zhruba 53.500 lidí. Páté nejvyšší tržby i návštěvnost měl o uplynulém víkendu snímek Jumanji: Další level od režiséra Jaka Kasdana navazující na předchozí filmy Jumanji a Jumanji: Vítejte v džungli!

Z české kinematografie se ještě na konec první desítky dostala parodie na televizní kriminálky Případ mrtvého nebožtíka režiséra Miloslava Šmídmajera, kterou za tři týdny vidělo téměř 66.000 lidí.

Ve čtvrtek do českých kin zamíří americký dobrodružný film Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn), české drama Modelář režiséra Petra Zelenky, kanadské drama Píseň jmen, slovenský sportovní snímek Attila a čínská animovaná komedie Super mazlíčci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom…

19.02.2020 08:40 Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V…

Dokument V síti otřásl Českem. Policie na jeho základě stíhá devět lidí

18.02.2020 15:11 Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na…

Návštěvnost slovenských kin se blíží rekordu, trhákem je film Sviňa

18.02.2020 11:07 Návštěvnost kin na Slovensku loni stoupla a přiblížila se k rekordu z roku 2017. Mezi nejvíce…

RECENZE: Horor Fantasy Island promarnil zajímavý nápad a nezvládá ani děsit

15.02.2020 08:49 Pokud máte dost peněz, můžete se vydat na tropický Fantasy Island, kde se vám splní všechny vaše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama