Hollywood se znovu otevře 12. června

Po přibližně tříměsíční přestávce vynucené pandemií nemoci covid-19 chce guvernér amerického státu Kalifornie Gavin Newsom od 12. června filmovým štábům povolit znovu začít s natáčením. Dnes o tom informovala agentura DPA.

USA
doporučujeme

Podle sdělení kalifornských úřadů budou ale muset místa, na nichž se budou filmy a televizní pořady natáčet, splňovat celou řadu podmínek. V daném okrese nesmí počet případů koronaviru překračovat stanovený limit, musí tam být dostatečné testovací kapacity a produkční týmy budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Začátkem týdne zástupci filmových studií a odborů představili podrobný plán pro návrat k natáčení. Doporučili, aby herci často podstupovali testy na koronavirus, aby filmaři dodržovali bezpečné rozestupy a nosili roušky. Místo tradičních švédských stolů s občerstvením se mají rozdávat předem zabalená jídla. A na místě má být i člověk, který bude kontrolovat, zda všichni předepsané podmínky dodržují.

DPA připomíná, že filmový a zábavní průmysl ve Spojených státech se v posledních měsících prakticky zastavil. Aby se mezi sebou lidé nestýkali, bylo přerušeno natáčení například filmu Mission: Impossible 7, nové verze disneyovské pohádky Malá mořská víla, v níž v hlavní roli hraje Halle Baileyová, nebo dalšího dílu Jurského parku. Kvůli šíření koronaviru byla odložena také řada filmových premiér.

V lidnatém státu Kalifornie se koronavirem nakazilo asi 123.000 lidí, z nichž přibližně 4500 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Svatopluk Matyáš (†90), hrál v Nebeských jezdcích či majoru Zemanovi

10.07.2020 22:02 Aktualizováno V 90 letech zemřel dnes herec Svatopluk Matyáš. Uvedl to server Blesk.cz. Známý je z filmů Nebeští…

ROZHOVOR: Film Bourák má především pobavit, reaguje Jarchovský na kritiku

04.07.2020 16:21 ROZHOVOR - Do kin před nedávnem vstoupil nový film Ondřeje Trojana Bourák a netěší se zrovna…

RECENZE: Komedie Bourák je protkaná absurdními situacemi, které nejsou…

02.07.2020 19:03 RECENZE - První „velká“ premiéra po znovuotevření kin věštila Bourákovi čisté pole působnosti.…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy