Hvězdné války kralují kinům, odolaly i nástupu nové česko-slovenské komedie

Devátý a zároveň poslední díl ze sci-fi filmové série o Hvězdných válkách Star Wars: Vzestup Skywalkera druhý týden vévodí návštěvnosti českých kin. Snímek, ve kterém společnost Lucasfilm a režisér Jeffrey Jacob Abrams diváky opět zvou na dobrodružnou výpravu do předaleké galaxie, za dva týdny vidělo přes 307.000 lidí. Celkem na tržbách vydělal 52,48 milionu korun.

Tentokrát se ze staré skvadry vrátí Lando.
doporučujeme

Star Wars: Vzestup Skywalkera, které část příznivců označuje za úžasné, zatímco druhá je považuje za kolosální selhání, odolaly i nástupu česko-slovenské komedie Šťastný nový rok.

Film režiséra Jakuba Kronera sice na druhém místě zaznamenal o víkendu více diváků než Hvězdné války (81.350), ale vykázal menší tržby (12,5 milionu korun). Vyplynulo to z informací webu Unie filmových distributorů (UFD).

Na třetí příčce skončil film režiséra Jaka Kasdana navazující na předchozí filmy Jumanji a Jumanji: Vítejte v džungli! Za měsíc přilákal 324.500 diváků a utržil 46,71 milionu korun. Na čtvrtém místě je pokračování snímku Ledové království 2, ve kterém se královna Elsa, její sestra Anna, sněhulák Olaf, ledař Kristoff a sob Sven opět vydají na výpravu plnou kouzel a dobrodružství. Za šest týdnů animovaný film v českých kinech zaznamenal 696.000 diváků a v tržbách atakuje hranici 100 milionů korun. Následuje novinka, americký animovaný snímek Špióni v převleku.

Z českých filmů se v první desítce ještě na šestém místě umístila česká komedie režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci. Na osmé pozici je komedie Špindl 2 režiséra Radka Balaše a na desáté další příběhy dvou animovaných nešiků Pat a Mat: Kutilské trampoty.

Ve čtvrtek do českých kin zamíří pohádková komedie režírovaná Zdeňkem Troškou Zakleté pírko, americký horor Nenávist a francouzská romantická komedie Tenkrát podruhé.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Svatopluk Matyáš (†90), hrál v Nebeských jezdcích či majoru Zemanovi

10.07.2020 22:02 Aktualizováno V 90 letech zemřel dnes herec Svatopluk Matyáš. Uvedl to server Blesk.cz. Známý je z filmů Nebeští…

ROZHOVOR: Film Bourák má především pobavit, reaguje Jarchovský na kritiku

04.07.2020 16:21 ROZHOVOR - Do kin před nedávnem vstoupil nový film Ondřeje Trojana Bourák a netěší se zrovna…

RECENZE: Komedie Bourák je protkaná absurdními situacemi, které nejsou…

02.07.2020 19:03 RECENZE - První „velká“ premiéra po znovuotevření kin věštila Bourákovi čisté pole působnosti.…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy