Konec září v kinech. Princezna zakletá v čase, Bábovky a evropská produkce

Ze záplavy evropských snímků vystupuje česká pohádka Princezna zakletá v čase. Poslední zářiový týden pak dorazí česká komedie Bábovky. Z evropské provenience stojí za vidění historické drama Žaluji či norské romantické drama Naděje. Dále se objeví řada dokumentů, které osloví především cílovou část publika.

film "Tenet"

Exodus hollywoodských blockbusterů pokračuje. Tenet se tak zdrží v kinech ještě dlouho a podobnou výdrž by mohl mít také výborný Šarlatán. Naopak nepodařená Mulan se bude pomalu odsouvat pryč. Překvapením je slušný výkon pokračování romantické série After, na jejíž recenzi se můžete těšit v nejbližších dnech. V druhé polovině září se kvůli bujícímu koronaviru žádná ofenzíva nechystá – Princezna zakletá v čase a Bábovky cílí na jiné publikum, podobně jako evropské filmy.

3. Týden (od 17. 9.)

Pohled na filmové premiéry je stále smutnější. Ze září již vycouvali Kingsmani a z prvního říjnového týdne Wonder Woman, která utekla na prosinec, kde by se měla potkat s Dunou. Třetí zářijový týden tak nabídne německý dokumentární snímek Helmut Newton: Nestoudná krása o jednom z nejvlivnějších módních fotografů a dobře hodnocený dokument Provinční městečko E. Další dokument Rytmus: Tempos sleduje příběh rappera Patrika Vrbovského, známého jako Rytmus. Snímek mapuje nejen kariéru známého hudebníka, ale také vývoj žánru v našich končinách.

trailer Princezna zakletá v čase | zdroj: YouTube

Nejzajímavějším přírůstkem třetího zářiového týdne tak bude Princezna zakletá v čase. Pohádka režiséra Petra Kubíka má vysoké ambice především díky velkoryse pojatým vizuálním efektům, které jsou na české poměry nadstandardní. Velkou roli v tom hraje také Kubík, který dříve pracoval na řadě projektů jako VFX supervizor. První reakce vypadají velmi slibně, takže nezbývá než doufat, že se po jisté době zase dočkáme kvalitní české pohádky, která i vypadá dobře.

4. Týden (od 24. 9.)

Dokumentární kinematografie bude v dalším týdnu zastoupena snímkem Postiženi muzikou, který vypráví o hudebním tělese The Tap Tap skládajícím se z lidí s celoživotním postižením, jež studují na Jedličkově ústavu v Praze. Členové kapely nešetří černým humorem, s jehož pomocí se s nebývalou energií vyrovnávají se svými problémy. Dále dorazí norská dramata Disco a Naděje, balkánský thriller Pijavice nebo francouzsko-japonské drama Pravda o snaze napravit pošramocený vztah mezi matkou a dcerou.

trailer Žaluji! | zdroj: YouTube

Rovněž můžeme doporučit historické drama Žaluji!, které sleduje vykonstruovaný proces s generálem Alfredem Dreyfusem, jež byl roku 1894 neprávem obviněn z vlastizrady. Celou událost známou jako Dreyfusova aféra uvedl ve veřejnou známost spisovatel Émile Zola, který o čtyři roky později napsal otevřený dopis s názvem J'accuse! (Žaluji!) francouzskému prezidentovi, v němž se postavil za Dreyfuse a požadoval jeho propuštění.

trailer Bábovky | zdroj: YouTube

Zapomenout nemůžeme ani na českou komedii Bábovky, která vychází z knihy Radky Třeštíkové, jež se společně s režisérem Rudolfem Havlíkem podílela také na scénáři. Snímek mapuje současné partnerské vztahy ale i rodinné soužití. Havlík již s Třeštíkovou spolupracoval na úspěšném snímku Po čem muži touží. V novém snímku hrají prim ženské role, takže doufejme, že se konečně dočkáme dobře napsaných ženských postav.

Na počátku října se do kin podívá hraná pohádka Pinocchio, která ke známé látce přistupuje s osobitým způsobem, který si nezadá s pohádkami bratří Grimmů. Dále se dočkáme českého komediálního dramatu Tichý společník či akčního thrilleru Pro balík prachů s Liamem Neesonem. Nezbývá než doufat, že kina zůstanou otevřené, i když se zatím žádných velkých bijáků nedočkáme.

trailer Pinocchio | zdroj: YouTube

RECENZE: Poslední kšeft, Ubal a zmiz. To je povedená česká gangsterská…

20.07.2021 10:36 Pražský Žižkov jako nejdivočejší místo střední Evropy. Gangy, drogy, pochybní policajti a dvojice…

RECENZE: Black Widow ukazuje lesk i bídu Marvelu a mohutnou inspiraci…

19.07.2021 12:05 Dlouho očekávaná a fanoušky doslova vymodlená sólovka rudovlasé Scarlett Johansson aka Černé Vdovy…

Zemřel Milan Lasica. Komik zkolaboval ve svém divadle

19.07.2021 01:47 Ve věku 81 let zemřel v neděli slovenský herec, dramaturg, moderátor, režisér a zpěvák Milan Lasica…

Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský snímek Titane

17.07.2021 21:22 Zlatou palmu, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Cannes, na letošním 74. ročníku…

Nový film Zbožňovaný má plakát, při focení se zpívalo

14.07.2021 20:20 Úspěšný scenárista a držitel Českého lva Petr Kolečko chystá na konec září další režijní počin.…

Anifilm 2021 předal ceny: Uspěl český film Myši patří do nebe a cenu…

26.06.2021 18:20 Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm právě probíhá a definitivně se s ním diváci…

RECENZE: Love, Death and Robots II aneb od vraždícího vysavače po…

26.06.2021 17:00 Dlouho očekávaný návrat do imaginací Toma Millera a Jennifer Yuh přináší osm nových povídek, jež se…

Film Zátopek představuje trailer. Do kin půjde letos v srpnu

24.06.2021 10:45 Jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku, film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých…

Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková, manželka Jana Kačera

21.06.2021 22:02 Aktualizováno Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková, která byla dlouhá léta spjata s pražským…

Snímek režisérky Pavlátové Moje slunce Mad získal cenu na festivalu v…

19.06.2021 20:56 České režisérce Michaele Pavlátové se dostalo ocenění na festivalu animovaných filmů ve…

Související:

Právě se děje