Konec září v kinech. Princezna zakletá v čase, Bábovky a evropská produkce

Ze záplavy evropských snímků vystupuje česká pohádka Princezna zakletá v čase. Poslední zářiový týden pak dorazí česká komedie Bábovky. Z evropské provenience stojí za vidění historické drama Žaluji či norské romantické drama Naděje. Dále se objeví řada dokumentů, které osloví především cílovou část publika.

film "Tenet"
doporučujeme

Exodus hollywoodských blockbusterů pokračuje. Tenet se tak zdrží v kinech ještě dlouho a podobnou výdrž by mohl mít také výborný Šarlatán. Naopak nepodařená Mulan se bude pomalu odsouvat pryč. Překvapením je slušný výkon pokračování romantické série After, na jejíž recenzi se můžete těšit v nejbližších dnech. V druhé polovině září se kvůli bujícímu koronaviru žádná ofenzíva nechystá – Princezna zakletá v čase a Bábovky cílí na jiné publikum, podobně jako evropské filmy.

3. Týden (od 17. 9.)

Pohled na filmové premiéry je stále smutnější. Ze září již vycouvali Kingsmani a z prvního říjnového týdne Wonder Woman, která utekla na prosinec, kde by se měla potkat s Dunou. Třetí zářijový týden tak nabídne německý dokumentární snímek Helmut Newton: Nestoudná krása o jednom z nejvlivnějších módních fotografů a dobře hodnocený dokument Provinční městečko E. Další dokument Rytmus: Tempos sleduje příběh rappera Patrika Vrbovského, známého jako Rytmus. Snímek mapuje nejen kariéru známého hudebníka, ale také vývoj žánru v našich končinách.

trailer Princezna zakletá v čase | zdroj: YouTube

Nejzajímavějším přírůstkem třetího zářiového týdne tak bude Princezna zakletá v čase. Pohádka režiséra Petra Kubíka má vysoké ambice především díky velkoryse pojatým vizuálním efektům, které jsou na české poměry nadstandardní. Velkou roli v tom hraje také Kubík, který dříve pracoval na řadě projektů jako VFX supervizor. První reakce vypadají velmi slibně, takže nezbývá než doufat, že se po jisté době zase dočkáme kvalitní české pohádky, která i vypadá dobře.

4. Týden (od 24. 9.)

Dokumentární kinematografie bude v dalším týdnu zastoupena snímkem Postiženi muzikou, který vypráví o hudebním tělese The Tap Tap skládajícím se z lidí s celoživotním postižením, jež studují na Jedličkově ústavu v Praze. Členové kapely nešetří černým humorem, s jehož pomocí se s nebývalou energií vyrovnávají se svými problémy. Dále dorazí norská dramata Disco a Naděje, balkánský thriller Pijavice nebo francouzsko-japonské drama Pravda o snaze napravit pošramocený vztah mezi matkou a dcerou.

trailer Žaluji! | zdroj: YouTube

Rovněž můžeme doporučit historické drama Žaluji!, které sleduje vykonstruovaný proces s generálem Alfredem Dreyfusem, jež byl roku 1894 neprávem obviněn z vlastizrady. Celou událost známou jako Dreyfusova aféra uvedl ve veřejnou známost spisovatel Émile Zola, který o čtyři roky později napsal otevřený dopis s názvem J'accuse! (Žaluji!) francouzskému prezidentovi, v němž se postavil za Dreyfuse a požadoval jeho propuštění.

trailer Bábovky | zdroj: YouTube

Zapomenout nemůžeme ani na českou komedii Bábovky, která vychází z knihy Radky Třeštíkové, jež se společně s režisérem Rudolfem Havlíkem podílela také na scénáři. Snímek mapuje současné partnerské vztahy ale i rodinné soužití. Havlík již s Třeštíkovou spolupracoval na úspěšném snímku Po čem muži touží. V novém snímku hrají prim ženské role, takže doufejme, že se konečně dočkáme dobře napsaných ženských postav.

Na počátku října se do kin podívá hraná pohádka Pinocchio, která ke známé látce přistupuje s osobitým způsobem, který si nezadá s pohádkami bratří Grimmů. Dále se dočkáme českého komediálního dramatu Tichý společník či akčního thrilleru Pro balík prachů s Liamem Neesonem. Nezbývá než doufat, že kina zůstanou otevřené, i když se zatím žádných velkých bijáků nedočkáme.

trailer Pinocchio | zdroj: YouTube

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

OBRAZEM: Češi se loučili s Jiřím Menzelem

18.09.2020 18:25 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

RECENZE: Průšvih za 5,5 mld. Barevná (ne)pohádka Mulan je velký přešlap…

18.09.2020 14:17 Myšák se v posledních letech pustil do předělávání klasických animovaných pohádek do hrané podoby…

Anthony Hopkins ztvární hlavní roli ve filmu o Wintonovi

14.09.2020 12:32 Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o zachránci židovských dětí Nicholasi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama