Na co jít do kina? Tenet Christophera Nolana, Trojanův Šarlatán a Noví mutanti

Pomalu to začíná vypadat, že se do kin vrátí i hollywoodské velkofilmy, ovšem zatím nejásejme. První pomyslnou vlaštovkou je Tenet od Christohpera Nolana. Příjemným překvapením je velmi kladně přijatý Šarlatán a letní komedie Palm Springs. Jaké filmy se objeví v následujících čtrnácti dnech?

Zlatý tiket ve Wonkově tabulce čokolády
doporučujeme

Nejprve krátká rekapitulace. V kinech pomalu dobíhá horor Démon zatracení, český snímek Havel a velmi nepřesvědčivý pokus o akční trhiller Ava: Bez soucitu. Omalovánky pro děti, Scoob! a Hurá do džungle na plátnech ještě chvíli zůstanou, ale Velké dobrodružství malé pandy se již odporoučí do zapomnění. A pokud máte chuť na romantickou komedii, tak rozhodně se raději vydejte na podařený snímek Palm Springs, jenž rozpracovává téma uvěznění v časové smyčce. Castingu na lásku se pak raději vyhněte, pokud nejste cílovou skupinou.

Novinkou posledního týdne je snímek Agnieszka Holland, Šarlatán, který se dočkal pozitivního přijetí diváků i kritiků. Životopisné drama sledující osudy léčitele Jana Mikoláška poutá hodně pozornosti, ať již se jedná o vynikajícího Ivana Trojana, jenž si tímto spravil reputaci po propadáku Bourák nebo o velmi precizní režijní vedení. Šarlatán je jeden z mála českých snímků, který si zaslouží být viděn v kině – litovat rozhodně nebudete.

trailer Šarlatán | zdroj: YouTube

Tento týden ještě dorazí průměrný animovaný snímek Křupaví mazlíčci a česká komedie Štěstí je krásná věc. Dále se na plátna podívá povídkové drama Mezi dnem a nocí. Snímek z roku 2018 vypráví trojici příběhů o otci a synovi. Na festivalech byl přijat vcelku pozitivně, takže proč nezkusit trochu balkánské kinematografie. Mezi dnem a nocí hledejte spíše v menších umělecky zaměřených kinech.

Na plátna by se také měl podívat snímek Noví mutanti, který se pokusí oživit filmový svět X-Menů. Hvězdné obsazení se tentokrát nekoná, a tak dostávají prostor méně okoukané tváře. Nejznámější je asi Maisie Williams (Arya Stark – Hra o trůny) a Charlie Heaton (Jonathan Byers – Stranger Things). O režii a scénář se postaral Josh Boone, který má na svědomí povedené snímky Hvězdy nám nepřály a Spisovatelé. Zatím nad Novými mutanty visí hodně otazníků, takže je není možné s klidnou duší doporučit, ale již brzy budeme chytřejší.

trailer Noví mutanti | zdroj: YouTube

Film, na něhož všichni jistě čekáte, jsem si nechal až na závěr. Další velkofilm z dílny Christophera Nolana, o kterém jste již jistě slyšeli, nese název Tenet. První reakce zahraničních novinářů jsou mírně rozpačité, ale všichni se shodují, že se jedná o technicky precizně vybroušený snímek. Ovšem někteří kritici si ztěžují, že je Tenet až příliš komplikovaný a matoucí. Údajně se jedná o nejzamotanější film, který dosud Nolan natočil.

Jisté je však to, že se jedná o film, který je potřeba vidět několikrát, aby člověk docenil jeho kvality. To je poměrně charakteristická vlastnost Nolanových filmů, které zkrátka nestačí vidět jen jednou. Je velmi pravděpodobné, že Tenet bude těžit z vakua, které se nyní drží v nabídce filmů, ale finančně mu bude škodit především pomalý rozjezd v Americe. Zvát Vás do kina na tuto krasojízdu je asi zbytečné, protože tam snad zavítají všichni filmoví fanoušci a nadšenci.

trailer Tenet | zdroj: YouTube

A co je připraveno na září? První týden dorazí velkolepá pohádka od Disneyho Mulan. Následující týden se pokusí Robert DeNiro bavit jako Děda, postrach rodin. V druhé polovině září by měli dorazit noví Kingsmani, nebo třeba ambiciózní česká pohádka Princezna zakletá v čase. V posledním týdnu pak přijde romantická česká komedie Bábovky, slovenské drama Pijavice a k tomu všemu se objeví ještě několik artových filmů pro náročnější diváky. Ale o tom všem zase příště.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama