Návštěvnost slovenských kin se blíží rekordu, trhákem je film Sviňa

Návštěvnost kin na Slovensku loni stoupla a přiblížila se k rekordu z roku 2017. Mezi nejvíce sledované filmy v kinech v zemi pod Tatrami se zařadila i česká komedie Ženy v běhu. Vyplývá to z údajů unie filmových distributorů (UFD) Slovenska. Letos by se mezi nejnavštěvovanější snímky na Slovensku mohlo zařadit slovenské drama Sviňa o propojení politiky a mafie, jakož i o vraždě novináře.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Do biografů na pětimilionovém Slovensku loni přišlo 6,53 milionu diváků, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 9,5 procenta. Tržby kin loni stoupaly ještě rychlejším tempem. Návštěvnost se loni přiblížila rekordu z roku 2017, kdy do kin přišlo 6,69 milionu lidí. K lepším výsledkům podle UFD přispěla loni nabídka divácky atraktivních titulů a bodovaly i filmy slovenské produkce.

Loňské návštěvnosti kin na Slovensku vévodil akční snímek Avengers: Endgame (278.301 diváků) před slovenským thrillerem Trhlina (262.588 návštěvníků). První desítku nejvíce navštěvovaných filmů ve slovenských kinech uzavřel snímek režiséra Martina Horského Ženy v běhu, který byl loni nejnavštěvovanějším filmem v kinech v Česku.

Letos se k úspěšným filmům na Slovensku patrně zařadí snímek Sviňa, který za zhruba dva týdny od jeho premiéry vidělo ve slovenských kinech přes 227.000 lidí. Děj filmu připomíná některé kauzy na Slovensku, včetně předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.

Také v Česku loni rostla návštěvnost kin. Oproti roku 2018 stoupla o 12 procent na více než 18,3 milionu návštěvníků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama