Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda Hybnerová

Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali Jan Šťastný a Vanda Hybnerová. Společně s keramickou soškou a pamětními certifikáty si odvezli pamětní medaile s portrétem Františka Filipovského a s logem akce. Šťastný cenu získal za výkon v roli Salvadora Malloa ve snímku Bolest a sláva, Hybnerovou porota ocenila za dabing Heleny v seriálu Domácí hřiště I.

Šťastný, Jan
doporučujeme

Mimořádnou cenu za výjimečný počin udělili pořadatelé snímku Píseň pro Rudolfa III. - epizoda Dinosaurus. Poslední ztracený díl českého muzikálového televizního seriálu z let 1967 až 1969 byl nalezen po téměř 50 letech. Jde o devátou epizodu s názvem Dinosaurus, která se natáčela na jaře 1969. Na obrazovkách už se však neobjevila, protože pořad byl mezitím zakázán. "O ztraceném dílu si odborníci dlouho mysleli, že z něj nic nezbylo. Přesto se nalezl takřka celý, chybělo přibližně jen prvních deset minut dílu a část unikátních záběrů se našla němá," uvedla Marcela Gryčová z pořadatelského týmu. Podle původních scénářů se jim proto po půl století v České televizi vrátil zvuk.

V Přelouči se udělovaly i další medaile. Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte nazvaná Kouzelný prsten, kterou uděluje Herecká asociace, si letos odnesl David Bergman za roli Marlona v seriálu Můj kamarád Marlon. Cenu Františka Filipovského za zvuk dabingu získal seriál Černobyl a Martin Václavík. Za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla byli oceněni Petr Miklica a Marek Píša za mimořádnou kvalitu překladu a úpravu snímku Tolkien.

Udělena byla i další ocenění. Za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla je získal snímek Co jsme komu zase udělali, za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby film Playmobil ve filmu a Veronika Veselá za režii a dialogy. Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování televizního seriálu vyhrál seriál Lovec I. a režisér Jiří Kodeš, za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu byli oceněni Zdena Herfortová, Jaroslava Tvrzníková, Rudolf Jelínek a Alfred Strejček.

Dabingové režisérce Janě Stejskalové udělil Český filmový a televizní svaz FITES cenu za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu. Cenu diváků za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu vyhrála Ilona Svobodová za roli královny Ingrith ve filmu Zloba: Královna všeho zlého, cenu diváků v mužské kategorii v dabingu získal Michal Dlouhý za roli Woodyho ve filmu Toy Story 4: Příběh hraček.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. V letošním 26. ročníku se sešlo pro hodnocení 42 desítek snímků a porota posuzovala více než osm desítek návrhů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Africké snímky na Netflixu se vymykají stereotypům Hollywoodu

19.10.2020 07:34 Streamovací platforma Netflix v říjnu představila dva snímky africké produkce. Slibuje si od nich,…

RECENZE: Princezna zakletá v čase ukazuje českou pohádku v nejlepší formě

17.10.2020 15:50 Zábavná a neokoukaná. I tak by bylo možné definovat novou pohádku od debutujícího Petra Kubíka.…

České želízko v ohni. Do boje o nominaci na Oscara půjde film Šarlatán

13.10.2020 09:45 Do boje o nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film vysílá Česká filmová a televizní akademie …

Poslední rozloučení s hercem Karlem Fialou. Zazněla píseň Sou fár, tu jú…

09.10.2020 14:29 Poslední rozloučení s hercem Karlem Fialou, které se dnes konalo ve strašnickém krematoriu v Praze,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama