Nové filmy se daří dokončit i v současných obtížných podmínkách

V minulých dnech skončilo natáčení komedie scenáristy a režiséra Petra Kolečka Zbožňovaný s Jiřím Bartoškou v titulní roli. Dotočit se podařilo také gangsterskou komedii Ubal a zmiz, jejíž děj se odehrává v průběhu jednoho divokého dne a noci. Navzdory všem překážkám způsobeným pandemií koronaviru se podařilo dokončit hlavní etapu natáčení slovensko-českého dobového dramatu Služka režisérky Mariany Čengel Solčanské.

Film, ilustrační foto

Komedii Zbožňovaný se podařilo dokončit těsně před vyhlášením bezpečnostních opatření vlády. "Jsem rád, že i v téhle době se podařilo film dotočit a nyní budeme mít dostatek času na střih a dokončení," uvedl režisér Kolečko. Premiéra filmu je plánována na léto nebo podzim příštího roku.

V příběhu o tom, že ani zbožňovaný dědeček a všemi oblíbený pediatr, kterého ztvárnil Jiří Bartoška, není zcela dokonalý, se dále představí Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer nebo Štěpán Kozub. "Jsem vděčný, že se podařilo dát dohromady takové skvělé obsazení. Už v přípravách jsme s herci jejich role probírali a já jsem otevřený připomínkám, nemám problém text změnit, pokud je to ku prospěchu věci. I při samotném natáčení se stávalo, že jsme třeba upravovali dialogy, tak, aby se v nich cítili komfortně. Rozhodně nehodlám herce do něčeho instalovat, naopak jsou pro mě inspirací," podotkl scenárista a režisér Kolečko.

Dokončená gangsterská komedie Ubal a zmiz by měla mít premiéru 11. března 2021. Autor scénáře a režisér filmu Adam Hobzik, který film charakterizuje slovy "Sbal prachy a vypadni po česku," se nechal inspirovat stylem filmů režiséra Guye Ritchieho. Diváci se mohou těšit na bláznivou noční jízdu, v níž jde o velké peníze a podivný kšeft s balíkem marihuany. Celkem se točilo 27 dnů a z toho bylo 17 nočních natáčení. Filmový štáb absolvoval sérii nočních road movie.

"Tenhle film je specifický v tom, že se sešlo několik náročných požadavků: noční natáčení, vysoké množství lokací, celkem padesát hereckých rolí. Kromě časového tlaku byly náročné i akční scény. Honičky autem jsou vždycky napínavé, pokaždé hrozí trochu průšvih, zvlášť když vám před záběrem zaprší. Přesně to se nám stalo. Navíc jedním z aut byla veteránská corvetta, kterou je v rychlosti těžké kontrolovat samu o sobě," sdělil režisér filmu Adam Hobzik.

Producent filmu Kamil Kožíšek považuje skutečnost, že se podařilo za současné situace natáčení dokončit za malý zázrak. "Samozřejmě jsme tomu zázraku pomáhali, jak to jen šlo. Zavedli jsme přísné hygienické podmínky, zdvojili jsme štáb, museli jsme několikrát překopat natáčecí plán, na některých místech jsme místo jednoho dne točili vícekrát, ale i za cenu výrazně zvýšených nákladů jsme to s celým štábem zvládli," konstatoval.

Navzdory všem coronavirovým překážkám tvůrci dokončili i hlavní etapu natáčení slovensko-českého dobového dramatu Služka režisérky Mariany Čengel Solčanské. Filmařům se podařilo natočit celou sekvenci odehrávající se na zámku Slatiňany poblíž Pardubic a na jaře je čeká menší část exteriérů, například v Banské Štiavnici. Předlohou k filmu byl stejnojmenný román Hany Lasicové. Dcera Milana Lasici a Magdy Vášáryové se společně s režisérkou podílela na scénáři. Ve snímku se objeví i řada českých herců včetně Anny Geislerové či Karla Dobrého. Premiéra je plánovaná na podzim příštího roku.

Dobové drama Služka se odehrává před vznikem Československé republiky a do hlavních rolí režisérka obsadila mladé herečky - jako služku Anku Danu Droppovou a jako dceru Resi z panské rodiny Radku Caldovou. Režisérka Solčanská se rozhodla film natočit hlavně kvůli jeho společenskému přesahu a ženskému tématu.

"Dějiny opět slouží jako učebnice a poukazují na stále se cyklící problém slabšího pohlaví - jeho ustavičné služby, ustavičného ticha a očekávané poslušnosti. Je to příběh, který stojí na osobním dramatu, ale neopomíjí ani dramatickou zápletku významného období evropských dějin," podotkla.

Druhá část epického hitu Duna potvrzena. Do kin půjde v říjnu 2023

26.10.2021 21:20 Filmové studio Warner Bros dnes oznámilo, že druhou část snímku Duna uvede do kin v říjnu 2023.…

RECENZE: Duna je epický monumentální velkofilm, který dokládá, že kina…

22.10.2021 09:47 Konečně se to povedlo. Po dlouhé desítky let se tradovalo, že kultovní sci-fi sága Duna z pera…

Duna. Nejočekávanější film roku představí rozsáhlý sci-fi svět bez…

20.10.2021 17:30 Jedno z nejdůležitějších literárních děl vědeckofantastického žánru míří do kin. Duna, natočená…

RECENZE: Venom 2: Carnage přichází aneb lesk a bída současných komiksových…

17.10.2021 20:29 Pokračování Venoma s Tomem Hardym odhaluje aktuální stav superhrdinských spektáklů. Obsahová…

RECENZE: Třetí série Sex education má silné vedlejší postavy a představuje…

15.10.2021 08:33 Další várka seriálu plného variací sexuality ukazuje, že svět sexu není jen heterogamní a černobílý…

Zátopek bude v USA bojovat o Oscara za zahraniční film

11.10.2021 08:38 Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie …

RECENZE: Není čas zemřít je důstojné zakončení pentalogie Jamese Bonda s…

02.10.2021 08:00 Všichni doufali, že pravidlo, podle něhož jsou liché Bondovky s Danielem Craigem, bude platit i…

RECENZE: Zbožňovaný je solidní sociální drama o zhroucení jedné idylické…

23.09.2021 13:20 Snímek inspirovaný dědečkem Petra Kolečka přešlapuje mezi sociálním dramatem a komedií, ale více mu…

Emmy ovládly streamovací služby se seriály Koruna, Dámský gambit a Ted…

20.09.2021 10:35 Aktualizováno Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládla produkce streamovacích služeb,…

Související:

Právě se děje

reklama