Po „corona verzi“ přichází programově nabitý festival Slavonice Fest 2021

Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST proběhne od 4. do 8. srpna 2021 v jihočeských Slavonicích, Maříži a rakouském Fratres. Osmý ročník přinese na 65 filmů, 8 koncertů , výstavu Jaroslava Róny, program pro děti, besedy s filmovými tvůrci i novináři a další akce. Je opravdu na co se těšit.

Slavonice Fest

A co se letos chystá? Festival nabídne celkově 65 filmů, 8 koncertů, ale také výstavy umění, besedy s tvůrci a další akce. Již je hotový hudební program, filmový jde do finále a během července budou známy detaily. Kromě už klasických sekcí českého a světového filmu a sekce filmových lahůdek z výběru Jaroslava Róny se představí filmy rakouských a německých tvůrců i severská kinematografie a v sekci našeho hlavní mediálního partnera, České televize, uvedeme v předpremiéře několik podzimních novinek. Je známo, že Slavonice Fest totiž již tradičně přináší  hrané i animované filmy, dokumenty, novinky, předpremiéry i snímky, ke kterým se už promítací práva nedají skoro sehnat. Za programovou skladbou festivalu totiž stojí režisér a producent, zakladatel Slavonice Festu, Ondřej Trojan.

Z důvodů neustále se měnících vládních opatření museli organizátoři festivalu vypustit „velké“ koncerty. Jejich místo ve slavonickém Kulturáku zaujme velký promítací sál, aby se na filmy dostal na Slavonice Festu opravdu úplně každý. Celkem se bude promítat v sedmi sálech, a některé z nich během roku kino nepřipomínají ani zdálky – třeba tělocvična speciální školy či  dvě "filmové" stodoly.  V té slavonické se běžně opravují auta a druhá, obrovská, nově vybavená stojí v rakouské vesnici Fratres, druhé festivalové lokaci. V provizorních podmínkách se v ní promítalo už předloni.  „Během corony jsem měl spoustu času ji opravit a připravit,“ říká její majitel, hrabě Peter Coreth. Za filmy se tak zase bude jezdit i do Rakouska, do magického prostoru Kulturbrücke Fratres. Stejně jako za výstavou malíře a sochaře Jaroslava Róny. Na možnost přivést diváky Slavonice Festu přes hranice d jsme pyšní. 

Třetím místem festivalového programu je vesnička Maříž, ve které stojí dneska už kultovní hudební Stodola. Ta návštěvníkům letos nabídne hlavní hudební program Slavonice Festu a na výběru interpretů si organizační tým dal hodně záležet. Tancovat před pódiem, sedět na balících slámy nebo ležet na louce budou moct diváci během koncertů  Radůzy, Karla Plíhala, Lenky Nové a skupin TH!S, Bert&Friends, Květy, Progres 2 a Cumbia Cooperativa. Mezi Slavonicemi, Maříží a Fratres bude opět jezdit oblíbený a veselý festivalový autobus.

Zajímavý je ale i doprovodný program. Ať už to budou neopakovatelné večerní projekce v Letním kině Cinestar na Slavonickém náměstí nebo chill out zóna s DJ´s pro pohodové večírky, ale těšit se mohou návštěvníci také na dětský filmový program, výtvarné dílny. Pomyslnou třešničkou na dortu bude jistě beseda s týmem z Novinářského inkubátoru o české dezinformační scéně a ruském nebezpečí u nás s pracovním názvem „Dezinformace (p)o Vrběticích“. Hostem bude mimo jiných i novinář Respektu Ondřej Kundra, spoluautor prvního článku o účasti ruských agentů na výbuchu ve Vrběticích. To vše ve dnech od 4. do 8. srpna 2021.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama