Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole. Covidu navzdory.

I letos se uskutečnila tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael a Akademie Michael. Tentokrát proběhla 2. září, jelikož tradiční konání na konci června znemožnily koronavirové restrikce. FestMichael již pojedenácté obohatil nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživil její veřejný prostor. Leitmotivy letošní přehlídky bylo témata Občan 2020 a Život v „éře“ covidu.

Ohlédnutí se za festivalem FestMichael

Úvodní část akce proběhla 2. září v kině Lucerna, kde od 13.30 hod. začala projekce krátkometrážních snímků studentů oboru filmová tvorba. Publiku se představili talentovaní tvůrci všech filmařských specializací na startu své profesní kariéry.

V 16.45 hod. následovala vernisáž na náměstí Míru. Pod širým nebem, za velkého zájmu kolemjdoucích, odprezentovali svoji tvorbu absolventi oborů fotografická tvorba, grafický design, design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odborných pedagogů i hlasování návštěvníků, převzali ocenění a sponzorské dary. Následovala hudební produkce a občerstvení.

Vystavené práce je možno si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout do 8. září.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti za střední školy Michaela a vyšší odborné školy Akademie Michael. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V pozici uměleckých garantů a členů odborné poroty na projektu participují renomované osobnosti kulturní scény – kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Antonín Kratochvíl či grafický designér Pavel Šťastný. Všichni zmínění se školou Michael spolupracují dlouhodobě – formou workshopů a tvůrčích dílen.

Festival FestMichael 2020 (3:49) | zdroj: YouTube

Zásadní podíl na celé akci mají kmenoví pedagogové: režisérka Zuzana Zemanová, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí oboru Filmová tvorba VOŠ, fotograf Vladimír Kozlík, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí oboru Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí oboru Grafický design VOŠ a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ.

Záštitu nad festivalem v letošním roce převzali: Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, volného času, vědy, inovací a podpory podnikání; Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu; Jana Černochová, starostka městské části Praha 2, a Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelostí představených děl. Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.

RECENZE: Poslední kšeft, Ubal a zmiz. To je povedená česká gangsterská…

20.07.2021 10:36 Pražský Žižkov jako nejdivočejší místo střední Evropy. Gangy, drogy, pochybní policajti a dvojice…

RECENZE: Black Widow ukazuje lesk i bídu Marvelu a mohutnou inspiraci…

19.07.2021 12:05 Dlouho očekávaná a fanoušky doslova vymodlená sólovka rudovlasé Scarlett Johansson aka Černé Vdovy…

Zemřel Milan Lasica. Komik zkolaboval ve svém divadle

19.07.2021 01:47 Ve věku 81 let zemřel v neděli slovenský herec, dramaturg, moderátor, režisér a zpěvák Milan Lasica…

Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský snímek Titane

17.07.2021 21:22 Zlatou palmu, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Cannes, na letošním 74. ročníku…

Nový film Zbožňovaný má plakát, při focení se zpívalo

14.07.2021 20:20 Úspěšný scenárista a držitel Českého lva Petr Kolečko chystá na konec září další režijní počin.…

Anifilm 2021 předal ceny: Uspěl český film Myši patří do nebe a cenu…

26.06.2021 18:20 Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm právě probíhá a definitivně se s ním diváci…

RECENZE: Love, Death and Robots II aneb od vraždícího vysavače po…

26.06.2021 17:00 Dlouho očekávaný návrat do imaginací Toma Millera a Jennifer Yuh přináší osm nových povídek, jež se…

Film Zátopek představuje trailer. Do kin půjde letos v srpnu

24.06.2021 10:45 Jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku, film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých…

Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková, manželka Jana Kačera

21.06.2021 22:02 Aktualizováno Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková, která byla dlouhá léta spjata s pražským…

Snímek režisérky Pavlátové Moje slunce Mad získal cenu na festivalu v…

19.06.2021 20:56 České režisérce Michaele Pavlátové se dostalo ocenění na festivalu animovaných filmů ve…

Související:

Právě se děje