Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole. Covidu navzdory.

I letos se uskutečnila tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael a Akademie Michael. Tentokrát proběhla 2. září, jelikož tradiční konání na konci června znemožnily koronavirové restrikce. FestMichael již pojedenácté obohatil nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživil její veřejný prostor. Leitmotivy letošní přehlídky bylo témata Občan 2020 a Život v „éře“ covidu.

Ohlédnutí se za festivalem FestMichael
doporučujeme

Úvodní část akce proběhla 2. září v kině Lucerna, kde od 13.30 hod. začala projekce krátkometrážních snímků studentů oboru filmová tvorba. Publiku se představili talentovaní tvůrci všech filmařských specializací na startu své profesní kariéry.

V 16.45 hod. následovala vernisáž na náměstí Míru. Pod širým nebem, za velkého zájmu kolemjdoucích, odprezentovali svoji tvorbu absolventi oborů fotografická tvorba, grafický design, design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odborných pedagogů i hlasování návštěvníků, převzali ocenění a sponzorské dary. Následovala hudební produkce a občerstvení.

Vystavené práce je možno si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout do 8. září.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti za střední školy Michaela a vyšší odborné školy Akademie Michael. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V pozici uměleckých garantů a členů odborné poroty na projektu participují renomované osobnosti kulturní scény – kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Antonín Kratochvíl či grafický designér Pavel Šťastný. Všichni zmínění se školou Michael spolupracují dlouhodobě – formou workshopů a tvůrčích dílen.

Festival FestMichael 2020 (3:49) | zdroj: YouTube

Zásadní podíl na celé akci mají kmenoví pedagogové: režisérka Zuzana Zemanová, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí oboru Filmová tvorba VOŠ, fotograf Vladimír Kozlík, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí oboru Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí oboru Grafický design VOŠ a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ.

Záštitu nad festivalem v letošním roce převzali: Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, volného času, vědy, inovací a podpory podnikání; Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu; Jana Černochová, starostka městské části Praha 2, a Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelostí představených děl. Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

OBRAZEM: Češi se loučili s Jiřím Menzelem

18.09.2020 18:25 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

RECENZE: Průšvih za 5,5 mld. Barevná (ne)pohádka Mulan je velký přešlap…

18.09.2020 14:17 Myšák se v posledních letech pustil do předělávání klasických animovaných pohádek do hrané podoby…

Konec září v kinech. Princezna zakletá v čase, Bábovky a evropská produkce

16.09.2020 14:49 Ze záplavy evropských snímků vystupuje česká pohádka Princezna zakletá v čase. Poslední zářiový…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama