První hollywoodský trhák v éře koronaviru: Tenet si u diváků nevede vůbec špatně

Nový film Tenet z dílny režiséra Christophera Nolana si během prvního víkendu po mezinárodní premiéře nevedl vůbec špatně, když se podle prvních odhadů ve 41 zemích na vstupném vybralo kolem 53 milionů dolarů (bezmála 1,2 miliardy Kč). V neděli o tom informovala americká média.

film "Tenet"
doporučujeme

Tenet coby jeden z prvních hollywoodských trháků uvedených do kin od začátku pandemie má podle Variety.com otestovat možnosti na výrazně pozměněném poli filmových promítání.

Ve Spojených státech je provoz kin stále omezený a nový Nolanův počin se týden před uvedením na "domácí" scéně začal promítat v evropských zemích, v Kanadě, v Jižní Koreji či Saúdské Arábii. S prvními výsledky je společnost Warner Bros. Pictures Group podle prohlášení svého šéfa Tobyho Emmericha spokojená.

zdroj: YouTube

"Máme za sebou fantastický start na mezinárodním poli a nemohli bychom být šťastnější," uvedl. "Vzhledem k bezprecedentním okolnostem této globální premiéry si uvědomujeme, že běžíme maraton, nikoli sprint, a těšíme se na dlouhou globální výdrž tohoto filmu v následujících týdnech," citovala Emmericha agentura AP.

Například magazín Variety víkendové tržby Tenet hodnotí jako "překvapivě silný debut", zatímco Hollywood Reporter píše o "vítězství pro tradici chození do kin v éře covidu-19". V devíti zemích údajně akční drama s prvky cestování v čase překonalo v příjmech ze vstupného všechna předchozí Nolanova díla. V Británii tvořily peníze utracené za lístky na Tenet 74 procent všech příjmů kin na vstupném, uvádí Warner Bros.

V kinosálech přitom stále platí opatření na zajištění rozestupů mezi diváky, provozovatelé od nich také vyžadují používání roušek. Ve Spojených státech pak na některých místech kina zůstávají zavřená, včetně nejlidnatějšího státu Kalifornie. Americká premiéra Tenet je nicméně naplánovaná na tento čtvrtek, film tento týden vstoupí i do kin v Číně a Rusku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

OBRAZEM: Češi se loučili s Jiřím Menzelem

18.09.2020 18:25 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama