RECENZE: Romantické drama, v němž fungují lechtivé scény. To je After: Přiznání

Slibovaná recenze pokračování série After, které se těší velké přízni diváků. Adaptace románu Anny Todd pokračuje ve vyprávění příběhu knihomolky Tessy a záhadného rebela Hardina v místech, kde předchozí snímek skončil. O scénář se postarala samotná autorka. Jak to tedy nakonec dopadlo?

film "After: Přiznání"
doporučujeme

Sympatické a lehce zakřiknuté Tesse s tváří Josephine Langford zkrátka musíte fandit, navíc když chemie s Hardinem (Hero Fiennes Tiffin) funguje na výbornou. Bohužel, výsledek většinou nestojí pouze na umu herců a vzniknuvší atmosféře a nejinak je to i v tomto případě. Dvojice titulních postav totiž naráží na nepřekročitelnou hranici, kterou je nepříliš povedený scénář.

trailer After: Přiznání | zdroj: YouTube

Zápletka působí až příliš šablonovitě a snaží se vše uhrát na jistotu v intencích zaběhnutých archetypů. Snímek ani neponechává příliš prostoru k tomu, abychom se o hrdinech něco dozvěděli. V důsledku toho jejich jednání nedává někdy příliš smysl, protože zkrátka hlavní hrdiny neznáme. Děj pak působí jako variace na Romea a Julii – mládež z různých světů se do sebe zamiluje a snaží se najít si k sobě cestu. Tentokrát však nepřítelem není rodina ale tak trochu oni sami.

Čas, který by jinak mohl být věnován rozvoji postav, je v tomto případě rozprostřen do mnoha intimních scén. Pokud vám na mysl vytanulo franšíza Padesát odstínů, tak je nutno podotknout, že v případě After: Přiznání je intimita natočena s mnohem větší grácií, která intimnost jemně zvýrazňuje. Ovšem dokáže se vyvarovat přílišné vulgarity, s čímž se potýkají mnohé snímky z české provenience.

Vizuální stránka snímku není špatná, ale sama o sobě nedokáže zamaskovat místa, kdy snímek přešlapuje na místě, nebo naopak postupuje podle jasně daných schémat.

Film stojí především dvojici hlavních hrdinů, kteří si herecky opravdu sedli. Jejich výkon však stojí na chatrných prknech podprůměrného scénáře a tu a tam zkrátka některé prkno praskne. After: Přiznání může pro cílovou skupinu docela dobře fungovat jako doplněk příjemného večera při sklence vína, většinu diváků však nenadchne.

Celkové hodnocení: 45 %

After: Přiznání (2020)

Hrají: Hero Fiennes Tiffin, Josephine Langford, Dylan Sprouse, Charlie Weber, Candice King, Samuel Larsen, Louise Lombard, Dylan Arnold, Rob Estes, Khadijha Red Thunder, Shane Paul McGhie, Karimah Westbrook, Inanna Sarkis

Režie: Roger Kumble

Scénář: Anna Todd

Kamera: Larry Reibman

USA / 106 min / drama, romantický

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejvíc času u televize v regionu tráví Maďaři a Poláci, Češi jsou čtvrtí

25.02.2021 11:51 Nejvíce se loni dívali na televizi v regionu Maďaři a Poláci. Denní sledovanost v Maďarsku se…

Kina měla loni nejméně návštěvníků v historii Česka

14.02.2021 09:57 Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky.…

Český film Šarlatán má šanci na Oscara, je v užším výběru

11.02.2021 04:50 Český film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové se dostal do užšího výběru 15 filmů, které se…

Zemřel scénárista Jean-Claude Carrière, spolupracoval s Formanem

09.02.2021 05:31 Francouzský spisovatel a scénárista Jean-Claude Carrière, který spolupracoval se slavnými režiséry…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama