RECENZE: Horor Fantasy Island promarnil nápad, nezvládá ani děsit

Pokud máte dost peněz, můžete se vydat na tropický Fantasy Island, kde se vám splní všechny vaše sny. Jenže vaše sny se mohou stát i vaší noční můrou, nebo se může stát, že se stanete součástí snu, někoho jiného. Zajímavý námět roztříštila do paskvilu nejasná tvůrčí vize. A takto ztroskotal další letošní horor.

Film "Fantasy Island"
doporučujeme

Začátek roku 2020 hororům nepřeje. Začátek roku zklamala Nenávist a snímek Pod vodou také nedopadl nejlépe. Vlajku děsivých bijáků nezvednul ani Fantasy Island. Snímek Jeffa Wadlowa, který se podílel také na scénáři bohužel nezvládá ani základní premisu hororů, vyvolávat v publiku pocit strachu a ideálně i beznaděje.

trailer Fantasy Island | zdroj: YouTube

Na Fantasy Island se dostane skupina lidí, která vyhrála exkluzivní zážitek; mohou prožít jakékoliv přání. Záhy se však jejich přání začínají zvrtávat a stávají se jejich noční můrou, v níž musejí bojovat o vlastní život.

Snímek si pohrává s řadou parafrází a citací známých filmů posledních let, z nichž ledacos vykrádá, něco zkomolí a občas si z něčeho vystřelí. Po řadě peripetií, jež jsou občas nasnímány docela hezky, se dostaví závěrečné dějství. V něm se Wadlow nepokrytě snaží citovat fenomenální Inception Christophera Nolana, ale vše proběhne během deseti minut bez jakékoliv přípravy, takže závěrečný zvrat sice funguje, ale jeho dopad na diváka je minimální.

Velkým problémem snímku je téměř úplná absence hororové atmosféry. Lekačky nefungují, tempo většinou vázne a jednotlivé příběhy se splétají až příliš okatě, i když nutno podotknout, že alespoň katarze dává smysl. Celé to působí dojmem dobrodružného filmu s hororovými prvky.

Herecký ansámbl Fantasy Island odpovídá béčkovému snímku, a nutno podotknout, že jedinou stopu zanechal Michael Peña v roli správce ostrova, pana Roarka. Bohužel tato brázda souvisí pouze s tím, že v pozici záporáka působí komicky. Zbytek obsazení se sice snaží hrát, ale výsledek je podobný jako v případě Peñy. Je to spíše parodie archetypů postav, které ač hrajíc podle pravidel nejsou příliš uvěřitelné.

Původní idea ostrova, který splní všechny vaše přání, vychází ze stejnojmenného seriálu z přelom sedmdesátých a osmdesátých let. Koncept sám o sobě je poměrně nosný a nabízí spoustu možností, jak s ním pracovat. Navíc ze Wadlowem stálo studio Blumhouse, které je sice pověstné nízkorozpočtovými horory (Paranormal Activity, Uteč, Rozpolcený, Insidious), ale umí i kvalitní filmy – vzpomeňme například na vynikajícím hudebním dramatu Whiplash. Bohužel producentský dohled nad jednotlivými autory není dost důsledný na to, aby dokázal usměrnit i ty méně schopné, a tak v produkci studia převažují spíše podprůměrné snímky.

Fantasy Island se nestane další trefou do černého, která se čas od času studiu Blumhouse povede. Ostrov, který splní všechny vaše přání, se tak zařadí do škatulky špatných hororů, která je poslední dobou značně přeplněná. Bohužel nejde hovořit ani o nějakém zvráceném potěšení ve smyslu Žralokonáda, protože Fantasy Island se bere až příliš vážně. Na druhou stranu, fanoušky béčkových hororů tento snímek nejspíš potěší, protože vizuálně sice vypadá jako telenovela, ale triky jsou docela povedené.

Celkové hodnocení: 20 %

Fantasy Island (2020)

Hrají: Lucy Hale, Maggie Q, Portia Doubleday, Kim Coates, Michael Rooker, Michael Peña, Charlotte McKinney, Ryan Hansen, Jimmy O. Yang, Parisa Fitz-Henley, Austin Stowell, Evan Evagora

Režie: Jeff Wadlow

Scénář: Jeff Wadlow, Jillian Jacobs, Christopher Roach

Kamera: Toby Oliver

Hudba: Bear McCreary

Producenti: Jason Blum

USA / 109 min / thriller, horor

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama