Spirit Awards vyhrál film The Farewell, herec Sandler drsně zesměšnil ceny Oscar

Cenu za nejlepší snímek na předávání cen pro nezávislé filmy Spirit Awards v USA získal The Farewell (Sbohem) režisérky Lulu Wangové. Ocenění za nejlepší herecký výkon si pak převzal Adam Sandler, který v děkovné řeči s humorem poukázal na to, že ve stejné kategorii nebyl nominován na Oscara. Ty udílí americká filmová akademie v noci z dneška na pondělí.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto
doporučujeme

Sandler byl oceněn za svou roli klenotníka závislého na hazardu ve filmu Drahokam, jehož režiséři, bratři Josh a Benny Safdieové, získali cenu za nejlepší režii.

"Když mě před několika týdny 'urazila' akademie, vzpomněl jsem si na svůj krátký čas na střední škole, kde mě přehlídli v oblíbené kategorii ročenky ´nejlépe vypadající´ (žák)," okomentoval rozhodnutí akademie Sandler.

Pro kandidáty na Oscara pak použil vulgární výraz. "Zatímco jejich krása časem vybledne, naše nezávislé osobnosti budou zářit navěky," zavtipkoval Sandler.

zdroj: YouTube

Na rozdíl od Oscarů, které letos znovu veřejnost kritizovala za málo rozmanité nominace, se mezi aspiranty na Spirit Awards objevil vyvážený počet žen a mužů a mnoho lidí jiné než bílé pleti, píše agentura AP. Vítězný snímek The Farewell je například obsazen výlučně asijskými herci a byl natočen jak v angličtině, tak v mandarínštině.

Režisérka Wangová, která rovněž nezískala oscarovou nominaci, při přebírání ceny reagovala na rozhodnutí americké filmové akademie nominovat jenom režiséry-muže. "Nemusíte povzbuzovat ženy, aby natáčely filmy. Mnoho z nich to dělá a chce to dělat. Ženy ale potřebují práci. Prostě jim dejte tu zatracenou práci. Dejte jim peníze," uvedla Wangová.

Cenu za nejlepší výkon v hlavní ženské roli vyhrála herečka Renée Zellwegerová za životopisný film o legendární herecké hvězdě Judy Garlandové. Zellwegerová je považována i za favoritku letošních Oscarů.

Spirit Awards uděluje americká organizace podporující nezávislou filmovou tvorbu Film Independent. Náklady nominovaných filmů nesmí přesáhnout 20 milionů dolarů (450,5 milionu Kč). Další podmínkou nominace je jedinečná vize, originální a provokativní námět a také to, aby díla byla natočena mimo velká hollywoodská studia, i když mohou vzniknout v jejich specializovaných divizích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump kritizoval udělení Oscara filmu Parazit. Distribuční firma bryskně…

21.02.2020 08:27 Americký prezident Donald Trump na předvolebním mítinku v Coloradu kritizoval, že hlavní cenu…

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom…

19.02.2020 08:40 Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V…

Dokument V síti otřásl Českem. Policie na jeho základě stíhá devět lidí

18.02.2020 15:11 Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na…

Návštěvnost slovenských kin se blíží rekordu, trhákem je film Sviňa

18.02.2020 11:07 Návštěvnost kin na Slovensku loni stoupla a přiblížila se k rekordu z roku 2017. Mezi nejvíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama