Uzavření kin zvýšilo zájem sledovat filmy on-line. Které snímky jsou nejpopulárnější?

Uzavření kin v rámci nouzového stavu zvýšilo zájem o sledování filmů on-line. Například návštěvnost webu on-line kina DAFilms.cz stejně jako sledovanost jeho filmů se zvýšila až pětinásobně. Zájem je také o projekt Moje kino Live, kde si zájemci mohou koupit e-vstupenku do pražských kin Aero, Bio OKO, Světozor, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitního kina Scala z Brna, která promítají formou on-line streamu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Čtyřnásobné navýšení tržeb proti nejúspěšnějšímu měsíci během fungování videotéky, kterým byl prosinec 2019, zaznamenala také česká on-line videopůjčovna Aerovod.

"Nejúspěšnějším programem portálu DAFilms.cz se stal online program přerušeného festivalu Jeden svět. Hraným filmům vévodili Vlastníci a nejúspěšnějším dokumentárním filmem byla Země medu," uvedla výkonná ředitelka online kina DAFilms.cz Diana Tabakov.

Z programu festivalu Jeden svět je na DAFilms.cz 18 filmů vybraných za všech festivalových sekcí, které nestihly být promítnuté. Počet přehrání filmů odpovídá počtu diváků, kteří by za normálních okolností mohli filmy zhlédnout v průběhu festivalu. Nejúspěšnějšími filmy se stal makedonský dokument nominovaný na Oscara Země medu a deníkové záznamy ze syrského Aleppa ve filmu Pro Samu. Oba snímky chystá do české distribuce uvést společnost Artcam.

Nebyly ale přehrávány pouze filmy z festivalu Jeden svět. Celkem bylo v březnu přehráno 1307 filmů z celkového katalogu DAFilms.cz, který čítá 2000 titulů. Portál nenabízí dostupný obsah pouze v rámci předplatného, ale diváci si mohou vybrané tituly přehrát on-line nebo legálně stáhnout za jednorázový poplatek. Zatímco v rámci jednorázových přehrání vede film Vlastníci Jiřího Havelky, následován snímkem Země medu, českým objevem minulého roku Karel, já a ty, dokumentem Pro Samu a oceňovaným snímkem Staříci, diváci s předplatným nejvíce sledovali na Oscara nominovaný animovaný film Darii Kaščejevové Dcera, Formanovy Lásky jedné plavovlásky a slovenský film Budiž světlo režiséra Marka Škopa.

V reakci na současné dopady celosvětové pandemie, zejména na krizovou situaci v severní Itálii, DAFilms.cz spustilo speciální program Italský film léčí, který nabízí výběr současných italských filmů. Z každého přehrání filmu věnuje 40 procent částky na podporu nemocnic v Lombardii, kterou zajišťuje nezisková organizace Emergency. DAFilms.cz rovněž zdarma nabízí filmy z katalogu členům Policie ČR a připravuje speciální programy pro děti a seniory.

Současný stav se může promítnout i v diskutovaném tématu o ochotě diváků platit za filmový obsah na internetu. "Jsme rádi, že se potvrzuje naše dlouhodobá zkušenost, že lidé jsou ochotni za filmy v online prostředí platit, a navíc tak podporovat přímo filmové tvůrce, kteří u nás obdrží 60 procent z ceny za každé přehrání filmu," podotkla Tabakov.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K hromadným akcím jsou Češi zdrženliví. Do kina ano, demonstrovat se jim…

02.06.2020 16:14 Brzký návrat do kin po koronavirové pauze chystá více lidí než do divadla a na koncerty. Do kina…

Nový český film Zpráva o záchraně mrtvého režiséra Václava Kadrnky je…

01.06.2020 11:02 Koncem května padla poslední klapka při natáčení nového filmu Zpráva o záchraně mrtvého režiséra a…

Ve věku 85 let zemřel francouzský herec Guy Bedos

28.05.2020 20:29 Ve věku 85 let zemřel francouzský herec, scenárista a komik Guy Bedos, známý svými humoristickými…

Provoz kin je stále omezený, v čele návštěvnosti se drží šokující dokument…

25.05.2020 16:47 Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy