Září v kinech. Epická pohádka Mulan, komedie s De Nirem a dokument Králové videa

Opět se ukazuje, že dále, než čtrnáct dní dopředu, se nemá smysl dívat. Kingsmani byli posunuti na únor příštího roku – nezbývá než doufat, že stejný osud na poslední chvíli nepotká také Mulan. Těšit se můžete také na dokument o rychlodabingu Králové videa nebo historické drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu.

Martin Myšička a Josef Trojan

Z minulých týdnů zůstane v kinech Tenet a Šarlatán. Dále budou paběrkovat i dlouho odkládaní Noví mutanti, kteří nakonec dopadli podle očekávání čili jako nevýrazný hororově laděný snímek, který pořádně neví, čím chce být.

V prvním zářijovém týdnu (od 3. 9.) se do kin dostanou Králové videa – dokumentární snímek, který vzniknul díky crowdfundingové kampani. Film odhaluje pozadí zlatých let rychlodabingu a setkáte se v něm s takovými velikány, kterými byli František Fuka, Ondřej Neff či Ondřej Hejma. Dosavadní konsensus kritiků, kteří již snímek měli možnost vidět je pozitivní. Další novinkou je pokračování romantického dramatu After, které má tentokrát podtitul Přiznání. Hodnou dívku Tessu si vyhlédnul tajemný Hardin, který ji kvůli sázce musí získat. Brzy mezi oběma vzplane plamen lásky, kterému se do cesty postaví Hrdinova minulost a další Tessin nápadník.

Největší událostí následujících čtrnácti dní, nejspíš však celého září, je dobrodružná pohádka Mulan z produkce Disney. Hua Mulan je nejstarší dcera ctěného bojovníka, která tajně zaujme místo svého otce. V přestrojení se z ní stává bojovnice a učí se užívat své vnitřní síly, a nakonec si vyslouží respekt celého národa. Snímek slibuje epickou podívanou v asijských kulisách, které jsou v tomto žánru poměrně neokoukané. A jen tak mimochodem, jedná se o nejdražší hranou adaptaci klasické Disneyovské pohádky, která byla dosud natočena. První reakce jsou však poměrně rozpačité. Mulan podle nich zůstala na půli cesty mezi pohádkou pro děti a příběhem pro dospělé.

trailer Mulan | zdroj: YouTube

Následující týden (od 10. 9.) se příliš konkurence pro Mulan nechystá. Česká animovaná pohádka Mlsné medvědí příběhy míří na mladší publikum, takže přímá konkurence nehrozí. Konkurencí nebude ani česká komedie Ženská pomsta, která vypráví příběh tří žen, jež se rozhodnou pomstít svým nevěrným mužům.

Dále budete moct shlédnout francouzské drama Kdo si myslíš, že jsem, jehož zápletka je postavená na falešné identitě, kterou si padesátiletá Claire vytvoří na sociálních sítích. Jejím cílem bylo zjistit, zda ji její přítel Ludo nepodvádí, ovšem záhy se vše zvrtne a do „čtyřiadvacetileté“ Claire se zamiluje Ludův mladší kamarád Alex. Románek se sice odehrává ve virtuálním světě, ale samotné pocity jsou nebezpečně skutečné. Dalším snímkem druhého týdne je psychologický thriller Vyšinutý, který rozpracovává téma a agresivity řidičů. Hlavní hvězdou je Russell Crowe, který se rozhodnul Rachel (Caren Pistorius) udělat ze života peklo. Dosavadní reakce slibují řemeslně zvládnutý thriller, který však nijak nevybočuje ze současných trendů.

Hvězdnou rodinné komedie Děda, postrach rodiny je Robert De Niro, ovšem ve vedlejších rolích mu sekundují Uma Thurman, Jane Seymour či Christopher Walken. Dědeček (Robert De Niro) se má přistěhovat k rodině. Se svým vnukem Peterem má dobrý vztah, ale ten se záhy začíná otřásat, protože dědečkovi má připadnout Peterův pokoj. Záhy se tak mezi nimi rozpoutá boj. Podle prvních reakcí se jedná o lehce nadprůměrnou komedii, která je údajně docela zábavná.

trailer Děda, postrach rodiny | zdroj: YouTube

Asi nejzajímavějším snímkem druhého týden je historické drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Film zobrazuje příběhy lidí jedné malé vesnice v pohraničí během třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Každý z hrdinů se s nacismem a později komunismem vyrovnává svým vlastním způsobem, což plodí rozbroje v poklidném soužití. Nejzajímavější však rozhodně neznamená nejlepší. Krajina ve stínu je spíše průměrně kvalitním počinem české kinematografie, o čemž svědčí také chladnější přijetí na předpremiéře v Uherském Hradišti na Letní filmové škole.

trailer Krajina ve stínu | zdroj: YouTube

Stále není jisté, co uvidíme v druhé polovině září. Ovšem s největší pravděpodobností se v kinech objeví česká pohádka Princezna zakletá v čase, romantická komedie Bábovky nebo skandinávské drama Naděje. Nicméně žádný velký biják zámořské provenience se konat nebude.

Druhá část epického hitu Duna potvrzena. Do kin půjde v říjnu 2023

26.10.2021 21:20 Filmové studio Warner Bros dnes oznámilo, že druhou část snímku Duna uvede do kin v říjnu 2023.…

RECENZE: Duna je epický monumentální velkofilm, který dokládá, že kina…

22.10.2021 09:47 Konečně se to povedlo. Po dlouhé desítky let se tradovalo, že kultovní sci-fi sága Duna z pera…

Duna. Nejočekávanější film roku představí rozsáhlý sci-fi svět bez…

20.10.2021 17:30 Jedno z nejdůležitějších literárních děl vědeckofantastického žánru míří do kin. Duna, natočená…

RECENZE: Venom 2: Carnage přichází aneb lesk a bída současných komiksových…

17.10.2021 20:29 Pokračování Venoma s Tomem Hardym odhaluje aktuální stav superhrdinských spektáklů. Obsahová…

RECENZE: Třetí série Sex education má silné vedlejší postavy a představuje…

15.10.2021 08:33 Další várka seriálu plného variací sexuality ukazuje, že svět sexu není jen heterogamní a černobílý…

Zátopek bude v USA bojovat o Oscara za zahraniční film

11.10.2021 08:38 Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie …

RECENZE: Není čas zemřít je důstojné zakončení pentalogie Jamese Bonda s…

02.10.2021 08:00 Všichni doufali, že pravidlo, podle něhož jsou liché Bondovky s Danielem Craigem, bude platit i…

RECENZE: Zbožňovaný je solidní sociální drama o zhroucení jedné idylické…

23.09.2021 13:20 Snímek inspirovaný dědečkem Petra Kolečka přešlapuje mezi sociálním dramatem a komedií, ale více mu…

Emmy ovládly streamovací služby se seriály Koruna, Dámský gambit a Ted…

20.09.2021 10:35 Aktualizováno Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládla produkce streamovacích služeb,…

Související:

Právě se děje

reklama