Zemřel legendární producent Robert Evans, stál u zrodu řady slavných filmů

Zemřel jeden z legendárních filmových producentů Hollywoodu Robert Evans, který stál u zrodu snímků jako jsou Čínská čtvrť, Maratonec, Rosemary má děťátko či Kmotr. Informovala o tom dnes agentura AP. S odvoláním na Evansovu mluvčí Monique Mossovou uvedla, že filmař zemřel v sobotu ve věku 89 let.

Robert Evans (producent)
doporučujeme

Evans u filmu začínal v 50. letech minulého století jako herec, ale po natočení filmové verze Hemingwayova románu Fiesta v roce 1957 svět stříbrného plátna opustil, aby pomohl bratrovi s jeho oděvní firmou. Zpět ho přilákala nabídka slavného producenta Darryla F. Zanucka, který mu v roce 1966 předložil kontrakt na natočení tří filmů. Téhož roku jej jako šéfa produkce najalo studio Paramount.

Právě v tomto studiu pak měl mezi lety 1966 a 1974 na starosti vznik řady kultovních snímků i kasovních trháků jako byla například komedie Podivný pár s Jackem Lemonem a Walterem Matthau, Sbohem město C. podle předlohy Philipa Rotha nebo Love story, v němž hlavní roli hrála jeho třetí manželka, herečka Ali MacGrawová.

Jako šéfproducent studia dohlížel i na realizaci prvních dvou dílů série Kmotr. Pak založil vlastní produkční společnost, která pomohla na svět například snímkům Městský kovboj, Cotton Club nebo Dva Jakeové.

Podle agentury AP byl Evans dlouhá desetiletí nepřehlédnutelnou postavou Hollywoodu a ztělesněním už dávno neexistujícího přístupu k filmové tvorbě, kdy dostávaly projekty zelenou na základě instinktu a nikoli díky sofistikovaným průzkumům trhu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT:D uvede 17. listopadu oscarového kandidáta Fany a pes, dětem popisuje…

15.11.2020 15:44 Animovaný snímek Fany a pes, který pro děti srozumitelným způsobem popisuje události podzimu 1989 a…

Film Nabarvené ptáče získal další cenu, zvítězil na festivalu 3KinoFest

14.11.2020 19:48 Cenu za nejlepší celovečerní hraný film na festivalu středoevropské kinematografie 3KinoFest…

ČT uvede 17. listopadu pomyslné rozhovory s Václavem Havlem

14.11.2020 10:22 U příležitosti 17. listopadu vznikl a bude uveden film s názvem Stopaři Václava Havla. Odkazuje v…

Německé televize 19krát uvedou Tři oříšky pro Popelku, "maraton" skončí 6.…

11.11.2020 07:24 Období Vánoc je v Německu podobně jako v Česku neoddělitelně spojeno s filmem Tři oříšky pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama