Zemřel legendární producent Robert Evans, stál u zrodu řady slavných filmů

Zemřel jeden z legendárních filmových producentů Hollywoodu Robert Evans, který stál u zrodu snímků jako jsou Čínská čtvrť, Maratonec, Rosemary má děťátko či Kmotr. Informovala o tom dnes agentura AP. S odvoláním na Evansovu mluvčí Monique Mossovou uvedla, že filmař zemřel v sobotu ve věku 89 let.

Přidejte svůj názor

Robert Evans (producent)
doporučujeme

Evans u filmu začínal v 50. letech minulého století jako herec, ale po natočení filmové verze Hemingwayova románu Fiesta v roce 1957 svět stříbrného plátna opustil, aby pomohl bratrovi s jeho oděvní firmou. Zpět ho přilákala nabídka slavného producenta Darryla F. Zanucka, který mu v roce 1966 předložil kontrakt na natočení tří filmů. Téhož roku jej jako šéfa produkce najalo studio Paramount.

Právě v tomto studiu pak měl mezi lety 1966 a 1974 na starosti vznik řady kultovních snímků i kasovních trháků jako byla například komedie Podivný pár s Jackem Lemonem a Walterem Matthau, Sbohem město C. podle předlohy Philipa Rotha nebo Love story, v němž hlavní roli hrála jeho třetí manželka, herečka Ali MacGrawová.

Jako šéfproducent studia dohlížel i na realizaci prvních dvou dílů série Kmotr. Pak založil vlastní produkční společnost, která pomohla na svět například snímkům Městský kovboj, Cotton Club nebo Dva Jakeové.

Podle agentury AP byl Evans dlouhá desetiletí nepřehlédnutelnou postavou Hollywoodu a ztělesněním už dávno neexistujícího přístupu k filmové tvorbě, kdy dostávaly projekty zelenou na základě instinktu a nikoli díky sofistikovaným průzkumům trhu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dříve komunisté, dnes demokraté. Film Učitelka ukazuje lesk a bídu roku 89

17.11.2019 09:05 "Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,"…

Režisér Vojtěch Jasný (†93) byl nadčasový i poetický, vzpomínají jeho…

16.11.2019 13:42 Nadčasovým autorem i básníkem byl podle mladších kolegů zesnulý režisér Vojtěch Jasný. Třeba jeho…

Zemřel režisér Vojtěch Jasný (†93), stál za filmem Všichni dobří rodáci

16.11.2019 11:29 Aktualizováno Ve věku 93 let zemřel režisér, scenárista i odbojář Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všichni…

Film Nabarvené ptáče má další cenu, Marhoul si odnesl "bengálského tygra"

16.11.2019 11:12 Koprodukční snímek Nabarvené ptáče vynesl jeho tvůrci Václavu Marhoulovi cenu za nejlepší režii na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama