PKF – Prague Philharmonia opět potěší dětské publikum

Praha – Skřítkové Šíma a Lupi opět zavítají do Rudolfina a provedou dětské publikum koncerty PKF – Prague Philharmonia, tentokrát s podtitulem Já jsem muzikant a přicházím k vám z České země. Cyklus koncertů pro rodiče s dětmi, který začal orchestr pořádat již před 16 lety jako vůbec první těleso v České republice, naváže na dramaturgii minulé sezony, kdy se nejmladší posluchači poprvé setkali s neposednými skřítky Šímou a Lupi. První koncerty s jemně alegorickým názvem Smetana není jen do kávy! se odehrají již v sobotu 8. listopadu od 10 a 12 hodin.

Skřítkové Šíma a Lupi

„Nová koncertní sezona připraví pro děti a jejich doprovod opět čtyři komponované pořady v prostranství Dvořákovy síně Rudolfina, kde se konají ty nejvýznamnější koncerty vážné hudby. Naši věrní průvodci, hudební skřítci Šíma a Lupi v podání herců Filipa Sychry a Nikoly Pádivé je zasvětí do tvorby našich nejproslulejších hudebních skladatelů a nahlédnou na ně nejen jako na hudební génie, ale také jako na obyčejné lidi. Děti se dozví, jaké měli skladatelé dětství, čím byli výjimeční, jak vypadali a co jim daly sudičky do vínku. Stěžejním prvkem bude nejen hudba, ale také aktivní a hravá spolupráce dětí a orchestru, čímž jsou koncerty PKF – Prague Philharmonia typické a tak oblíbené," přibližuje náplň pořadů v sezoně 2014–15 jejich dramaturg a režisér Vladimír Jopek.

První koncerty zvou již v sobotu 8. listopadu na nejskvostnější díla, jež zkomponoval Bedřich Smetana. Pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho, jenž dlouhodobě žije v Praze, zazní například předehra či Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta, ukázky ze symfonických básní Vltava a Vyšehrad, Louisina polka a další. Tak jako tomu bylo v minulé sezoně, každý koncert uvede a zakončí již populární písničková znělka Muzikanti s hudbou Pavla Jurkoviče a textem Jiřího Žáčka, ve které zpívají skřítci i celý orchestr včetně dirigenta. A protože je založena na krátkých refrénech, mohou se děti i dospělí jednoduše zapojit svým zpěvem nebo napodobováním hry na různé nástroje. Součástí programu budou opět vědomostní soutěže a pro vylosované šťastlivce mají skřítkové připravenou lákavou odměnu.

Další koncerty jsou naplánovány na 29. listopad, 14. březen a 6. červen vždy v čase od 10 a od 12 hodin. Vzhledem k velké úspěšnosti v minulých sezonách a k příležitosti oslav 20. výročí uspořádá PKF – Prague Philharmonia také Mimořádný koncert pro děti s názvem Nebojte se JOHOHO, pojďte s námi do ZOO aneb Plyšoví mazlíčci jsou v Rudolfinu vítáni. Hostem bude vynikající dětský sbor Severáček, který zazpívá zvířecí písničky. Plyšoví mazlíčci i jejich dětští majitelé se mohou těšit na kvalitní klasickou hudbu o zvířatech. Koncert se uskuteční v neděli 3. května od 17 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Vstupenky je možné zakoupit v kanceláři PKF – Prague Philharmonia, Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Další informace naleznete na www.pkf.cz.


Zemřel baskytarista americké kapely ZZ Top Dusty Hill, bylo mu 72 let

29.07.2021 00:26 Ve věku 72 let zemřel americký hudebník Dusty Hill, který strávil více než 50 let jako baskytarista…

Hradecký slunovrat objevil novou hvězdu

16.07.2021 16:35 Ne vždy je možné spatřit zásnuby, souznění dvou, a na první pohled nesourodých žánrů. Na Hradeckém…

Související:

Právě se děje