Benefiční koncert Amelie láká na jazzové melodie Black Ladies

Olomouc - Již 12. prosince v 19 hodin v Besedním sálu Muzea umění Olomouc se uskuteční šestý ročník benefičního koncertu občanského sdružení Amelie, které pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým. Letos se navíc mohou návštěvníci těšit na jazzové i vánoční melodie domácí kapely Black Ladies.

Skupina Black Ladies

Občanské sdružení Amelie poskytující bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým působí vedle svých poboček v Praze a Středočeském kraji již od roku 2007 také v Olomouci. Vedle oblíbeného dobrovolnického programu, s kterým se pacienti mohou setkat na lůžkovém oddělení Onkologické kliniky olomoucké Fakultní nemocnice, pořádá sdružení řadu dalších akcí. Mezi jednu z těch tradičních patří i Benefiční koncert pro Amelii, kterého se tentokrát ujal skvělý flétnový soubor Black Ladies. Posluchačům se tak představí flétnistky Petra Zsigraiová, Helena Macháčková, Petra Janečková, Terezie Kubečková, Marie Šmídová a Lucie Hausknechtová. Na klavír je doprovodí Simona Růžičková s Milanem Ludvíkem a umění hry na bicí předvede Michal Škoda. „Rádi zveme na své koncerty také různé hosty z řad podobně smýšlejících hudebníků. Na Benefičním koncertu pro Amelii s námi tedy bude zpívat i známá olomoucká sopranistka Markéta Izrael Večeřová. Program budeme pochopitelně ladit nejen do nálady jazzové, ale i vánoční," upřesnil vedoucí souboru Vít Janečka.

Poslední dva ročníky tohoto benefičního koncertu se odehrávaly ve větších klubových prostorech. Letošní koncert se sice ponese spíše v komornějším duchu, ale za to si jej posluchači mohou vychutnat v příjemném prostředí Besedního sálu Muzea umění Olomouc, a to již 12. prosince 2014 v 19 hodin. Veškerý výtěžek z akce bude věnován na provoz olomouckého Centra Amelie. Vstupenky v ceně 100 Kč lze zakoupit na místě před vchodem do Besedního sálu. Další informace jsou k dispozici www.amelie-os.cz.

Kdo by si rád užil především vánoční melodie Skupiny Black Ladies může navštívit o den později také jejich adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 17 hodin v lázeňském městečku Slatinice.

Témata: Amelie, o.s.

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Související:

Právě se děje