Divadlo Hybernia představí jedinečného pianistu Maksima Mrvicu

Praha - Již dnes ve 20 hodin vystoupí v pražském Divadle Hybernia fenomenální chorvatský pianista Maksim Mrvica, který oslovuje klasickou hudbou i mladou generaci. Jistě v tom hraje roli i jeho charisma a vzhled rockové hvězdy. S více než 4 miliony prodaných alb je však bezpochyby nejprodávanějším crossover pianistou na světě.

Přidejte svůj názor

Pianista Maksim Mrvica, foto: Edin Hadžihasić
doporučujeme

Maksim Mrvica se v rámci svého prvního vystoupení v České republice chytá propojit několik žánrů. Publikum se může těšit na jeho největší a nejznámější skladby a to jak v klasickém duchu, tak i v takzvaném crossoveru. Tento moderní styl je plný světel a laserů a nevšedních odvážných kreací. Na koncertě v Divadle Hybernia bude Maksim Mrvica prezentovat svoje poslední album s názvem Mezzo e Mezzo.

Svůj úspěch stvrzuje vlastní krví. Jeho neutuchající touha po klaviatuře doslova bolí. „Někdy se mi stává, že se dostanu do nějakého transu a výsledkem jsou zkrvavené prsty a vlastně i celý klavír," říká Maksim Mrvica. S klavírem je doslova spojený. I když nikdo z jeho rodičů neměl žádný vztah k hudbě. Chorvatsko v té době zmítané válkou mělo dost problémů, od kterých mladý Maksim Mrvica unikal. Kulky létaly kolem, ale on se zavřel do sklepa a pilně cvičil. Když ho jeho tehdejší učitel přesvědčil, aby se s ním vydal na soutěž do Záhřebu, bál se, že skončí poslední. Jenže on všechny převálcoval. Celou soutěž vyhrál a nebylo pochyb, že na světě je nový talent. Střípkem do mozaiky se stalo setkání v Paříži s jeho nynějším manažerem Mel Bushem, který mimo jiné zastupuje hvězdy jako je Vanessa Mae nebo skupinu Rolling Stones. Ten, když slyšel první skladbu, zastavil ho a předal mu k podpisu kontrakt. „Největší úspěchy sklízím na Dálném východě, zejména v Číně a Japonsku, protože tam moje kariéra začala," dodává Maksim Mrvica. Hrál i na Olympijských hrách v Pekingu. Více informací lze nalézt na www.hybernia.eu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Phil Collins omámil Prahu svými hity. A kapela Genesis zde byla "také"

26.06.2019 00:31 V pražské O2 areně dnes vyvolal nadšení publika britský popový hudebník Phil Collins.…

Legendární Dead Can Dance v Praze nabídla průřez svou 40letou historií

24.06.2019 22:58 Australská skupina Dead Can Dance dnes večer ve vyprodaném Kongresovém centru v Praze zahrála písně…

Woodstock po 50 letech nakonec bude? Pořadatelé našli nové místo pro…

24.06.2019 18:34 Plány na připomínku 50. výročí legendárního hudebního festivalu Woodstock, považované kvůli…

Morcheeba roztančila pražské Výstaviště, na Metronome zazněly novinky i…

21.06.2019 21:13 Britská skupina Morcheeba potěšila novinkami i staršími hity tisíce návštěvníků festivalu Metronome…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama