Čtvrtou Česko Slovenskou SuperStar se stala Emma Drobná

Praha - Čtvrtý ročník Česko Slovenské SuperStar vyhrála Emma Drobná. V dnešním superfinále této pěvecké soutěže získala více hlasů než Štěpán Urban a Pavol Kovalíček. Jednadvacetileté dívce z Nového Města nad Váhom vítězství vedle příslibu profesionální pěvecké kariéry přineslo prémii 75.000 eur (asi dva miliony korun).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Emma Drobná
doporučujeme

Ve finále Drobná, kterou k přihlášce do soutěže přesvědčila maminka, zazpívala písně All I Want for Christmas Is You (Mariah Careyová), Toxic (Britney Spearsová) a Fix You (Coldplay).

Hlasovalo se celý finálový večer. Fanoušci mohli svého oblíbence podpořit ještě před tím, než dnes zazněly první soutěžní tóny. Kompletní trojice zazpívala píseň s vánoční tematikou a skladbu, kterou finalistům vybrali diváci. Pak bylo hlasování přerušeno a poté, co zazněla společná píseň všech finalistů, pódium opustil bronzový Pavol Kovalíček.

O vítězství se pak rozhodovalo mezi Drobnou a Urbanem. Oba měli poslední šanci ovlivnit diváky, když zazpívali ty nejlepší písně ze své půlroční cesty soutěží. V podání Drobné to bylo Fix You od skupiny Coldplay, její český soupeř Urban se předvedl baladou Angie kapely Rolling Stones.

Pro stříbrného Urbana bylo i druhé místo úspěchem. Vždyť byl prakticky vyřazený už po třetím finálovém kole, v němž dostal nejméně hlasů od diváků. Porota ho ale tehdy divokou kartou vrátila do soutěže a sedmnáctiletý zpěvák z Uherského Hradiště nakonec skončil jen těsně pod vrcholem.

Soutěžní finálový program vedle společné písně finalistů doplnila také vystoupení hostů. Večer zahájil Janek Ledecký každoročním prosincovým hitem Sliby se maj plnit o Vánocích, bezprostředně před vyhlášením výsledků vystoupil jeden z porotců Paľo Habera se svou skupinou Team.

Česko Slovenská SuperStar se konala počtvrté, předchozí ročníky vyhráli Martin Chodúr, Lukáš Adamec a Sabina Křováková. Tento formát, který vychází z britské soutěže Pop Idol, se na tuzemských obrazovkách poprvé objevil v roce 2004 pod názvem Česko hledá SuperStar. Tehdy zvítězila Aneta Langerová, na jejíž úspěch ve světě pop music zatím nikdo z dalších vítězů nenavázal.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legendární Dead Can Dance v Praze nabídla průřez svou 40letou historií

24.06.2019 22:58 Australská skupina Dead Can Dance dnes večer ve vyprodaném Kongresovém centru v Praze zahrála písně…

Woodstock po 50 letech nakonec bude? Pořadatelé našli nové místo pro…

24.06.2019 18:34 Plány na připomínku 50. výročí legendárního hudebního festivalu Woodstock, považované kvůli…

Morcheeba roztančila pražské Výstaviště, na Metronome zazněly novinky i…

21.06.2019 21:13 Britská skupina Morcheeba potěšila novinkami i staršími hity tisíce návštěvníků festivalu Metronome…

Hvězdy se valí do Prahy! Dnes startuje čtvrtý ročník hudebního festivalu…

21.06.2019 04:37 Na pražském Výstavišti vrcholí přípravy na Metronome Festival Prague, který začíná už dnes!

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama