Klavírní virtuos Maksim Mrvica předvede své umění v Praze i Brně

Praha/Brno – Po svém prvním českém vystoupení, které se uskutečnilo v květnu minulého roku v divadle Hybernia, se chorvatský klavírista Maksin Mrvica vrací zpět do České republiky. Tentokrát má v plánu hned dva koncerty – v Praze a Brně.

Přidejte svůj názor

Maksim Mrvica odehraje v České republice dva koncerty.
doporučujeme

Maksim Mrvica, která hraje na piáno již od svých devíti let, se v Praze vrátí opět do Divadla Hybernia. Vystoupí zde 17. dubna. Ještě o den dříve potěší ale i fanoušky na Moravě. Dojede totiž do jihomoravské metropole, kde vystoupí v Sono centru Brno.

A na co se mohou návštěvníci těšit? Mrvica doveze do České republiky opět svůj klasický crossover program, v rámci něho nebudou chybět slavné kusy jako Croatian Rhapsody, The Godfather Theme či Exodus. Hudebník je známý křížením různých hudebních stylů, některé skladby si také sám skládá. Přesnější informace o kompletním programu budou pořadatelé postupně zveřejňovat.

Maksim Mrvica odehrál svůj první sólový koncert již v jedenácti letech. Doprovodil ho při tom orchestr. Svoji snahu stát se klavírním virtuosem nevzdal ani během občanské války, kdy cvičil jen v suterénu hudební školy. V současné době je již držitelem několika hudebních ocenění. Za své první album „Gestures" získal čtyři ceny Porin, chorvatskou odbodu slavných Cen Grammy.

Nyní je Maksim Mrvica jedním z nejlépe prodávajících crossover pianistů na světě. Vydal již osm studiových alb, kterých se ve více než 57 zemích prodalo přes čtyři miliony kusů. Jeho skladby mohou znát také fanoušci krasobruslení. Právě pro tento sport jsou totiž velmi často užívány.

Vstupenky na české koncerty jsou k dispozici již od 15. ledna. Zájemci je seženou v předprodeji sítě Ticketpro. Ceny se pohybují od 770 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

16.01.2020 08:24 Služba pro streamování hudby Spotify vytvořila seznamy skladeb a souborů audionahrávek, tzv.…

Opěvování Hitlera je nepřípustné. Spotify maže antisemitské skladby

11.01.2020 08:42 Streamovací hudební služba Spotify chce odstraňovat seznamy skladeb, které oslavují nacistického…

Konec skupiny Mandrage? Přišla zdrcující zpráva pro fanoušky

09.01.2020 11:52 Plzeňská popová skupina Mandrage po turné Dlouhej únor, které zahájí 1. února v pražském Foru…

Zpěvák Justin Bieber vyděsil fanoušky. Má dvě vážné nemoci

09.01.2020 10:07 Kanadský zpěvák Justin Bieber, který patří mezi největší popové hvězdy současnosti, na svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama