Klavírní virtuos Maksim Mrvica předvede své umění v Praze i Brně

Praha/Brno – Po svém prvním českém vystoupení, které se uskutečnilo v květnu minulého roku v divadle Hybernia, se chorvatský klavírista Maksin Mrvica vrací zpět do České republiky. Tentokrát má v plánu hned dva koncerty – v Praze a Brně.

Přidejte svůj názor

Maksim Mrvica odehraje v České republice dva koncerty.
doporučujeme

Maksim Mrvica, která hraje na piáno již od svých devíti let, se v Praze vrátí opět do Divadla Hybernia. Vystoupí zde 17. dubna. Ještě o den dříve potěší ale i fanoušky na Moravě. Dojede totiž do jihomoravské metropole, kde vystoupí v Sono centru Brno.

A na co se mohou návštěvníci těšit? Mrvica doveze do České republiky opět svůj klasický crossover program, v rámci něho nebudou chybět slavné kusy jako Croatian Rhapsody, The Godfather Theme či Exodus. Hudebník je známý křížením různých hudebních stylů, některé skladby si také sám skládá. Přesnější informace o kompletním programu budou pořadatelé postupně zveřejňovat.

Maksim Mrvica odehrál svůj první sólový koncert již v jedenácti letech. Doprovodil ho při tom orchestr. Svoji snahu stát se klavírním virtuosem nevzdal ani během občanské války, kdy cvičil jen v suterénu hudební školy. V současné době je již držitelem několika hudebních ocenění. Za své první album „Gestures" získal čtyři ceny Porin, chorvatskou odbodu slavných Cen Grammy.

Nyní je Maksim Mrvica jedním z nejlépe prodávajících crossover pianistů na světě. Vydal již osm studiových alb, kterých se ve více než 57 zemích prodalo přes čtyři miliony kusů. Jeho skladby mohou znát také fanoušci krasobruslení. Právě pro tento sport jsou totiž velmi často užívány.

Vstupenky na české koncerty jsou k dispozici již od 15. ledna. Zájemci je seženou v předprodeji sítě Ticketpro. Ceny se pohybují od 770 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Česko je ve finále Eurovize. Sledovali jsme živě

14.05.2019 23:15 Aktualizováno Úderem deváté hodiny večerní začala každoroční populární pěvecká soutěž Eurovision Song Contest. V…

Chinaski v nové sestavě chystají album, podílejí se na něm slavní…

05.05.2019 08:31 Skupina Chinaski chystá první album v nové sestavě. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít 2.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama