Na Hradech CZ letos zahrají Kabáti. Poprvé se festival představí i na Slovensku

Festival Hrady CZ vyjede letos na svou festivalovou šňůru se speciálním hudebním programem. Pozvání organizátorů totiž konečně přijala populární česká kapela Kabát. Spolu s nimi se představí také formace Pražský výběr v čele s hudebníkem Michaelem Kocábem.

Kapela Kabát bude headlinerem letošních Hradů.

„Kabát je jednoznačně nejúspěšnější česká kapela a jsme rádi, že ji budeme moci návštěvníkům letos na Hradech představit. Usilovali jsme o ni již delší dobu, letos se to konečně povedlo a doufáme, že budou fanoušci spokojeni," říká spoluorganizátor festivalu Hrady CZ Michal Šesták. Vedle „tradičních" festivalových interpretů, jako jsou Divokej Bill, Mandrage nebo Xindl X, se tedy představí kapela Josefa Vojtka, která se na Hradech představí vůbec poprvé.

Kromě již zmiňovaných kapel se mohou návštěvníci těšit třeba na slovenskou partičku Desmod, punkovou kapelu Visací Zámek, pardubickou skupinu Vypsaná Fixa či na rockové Rybičky 48. Program pak doplní ještě Poletíme?, Nebe, Smrtislva či UDG, kteří nedávno vydali svoji nejnovější desku Emotikon.

Letošní Hrady odstartují 15. července na středočeském Točníku. Následovat bude Kunětická hora, Švihov, Rožmberk a další čtyři české a moravské hrady. Letos se však uskuteční vůbec poprvé festival také na Slovensku, konkrétně 10. září na hradě Červený Kameň. „Protože v Čechách a na Moravě již není příliš prostor, kam festival rozšiřovat, a o projekt je čím dál větší zájem, rozhodli jsme se letos zkusit expanzi na Slovensko. Jeden pilotní festival pod názvem Slovenské hrady tak proběhne na hradě Červený Kameň," vysvětluje slovenskou expanzi druhý z organizátorů Viktor Souček.

Pro návštěvníky bude opět na každé zastávce připravený bohatý dvoudenní program. Chybět nebude tradiční páteční karneval v maskách. Sobota pak nabídne celodenní hudební nálož na dvou pódiích. Kromě stanového městečka budou pro „náročnější" návštěvníky opět přichystané i VIP Hradní kempy, které nabídnou ubytování v hlídaném areálu, vlastní sociální zařízení a možnosti občerstvení.

Témata: Skupina Kabát

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama