Václav Noid Bárta se vydává na turné k desce Jedinej krok

Praha - Po úspěšných podzimních sólo koncertech v Hudebním divadle Karlín v Praze uspořádá Václav Noid Bárta v dubnu turné s koncertním programem, který zahrne většinu skladeb z aktuální desky Jedinej krok.

Deska Jedinej krok byla pokřtěna 20. října 2015

Kromě toho se můžeme těšit i na některé jeho starší autorské písně a písně z muzikálů, ve kterých Václav Noid Bárta hraje či v minulosti hrál. Turné ho zavede do čtyř měst – Plzně, Českých Budějovic, Brna a Ostravy.

Václav Noid Bárta je na vrcholu své dosavadní umělecké kariéry. Již od roku 2008 úspěšně působí v Hudebním divadle v Karlíně, kde si zahrál významné role v muzikálech Carmen, Jesus Christ Superstar a Lucie, větší než malé množství lásky. Následně se právě zde, na prknech jeho domovského divadla, konaly také jeho první dva samostatné koncerty s orchestrem.

Díky skvělé odezvě ze strany posluchačů proběhly na podzim 2015 další dva, ovšem nyní již s jiným konceptem – v roce 2014 se spolupráce se symfonickým orchestrem odvíjela od tehdejšího aktuálního alba „Václav Noid Bárta", druhé dva koncerty obsáhly především repertoár z nového alba Jedinej krok.

Tak tomu bude i na výše zmíněných koncertech příštích. Václav Noid Bárta si tentokrát přizval smyčcový kvartet a samozřejmě svou aktuální doprovodnou kapelu BackBack, ve které – dle svého aktuálního časového vytížení – hrají špičkoví muzikanti jako Richard Scheufler st. a Richard Scheufler ml., Petr Henych, Štěpán Eliáš či Jakub Antl. Program koncertního večera bude opět založen na pop/rockových písních z alba Jedinej krok, chybět ale nebudou i starší písně zpracované původně se symfonickým orchestrem či muzikálové melodie.

Určitým milníkem Václavovy kariéry je muzikál Jesus Christ Superstar, ve kterém si zahrál postupně hned tři různé role – Piláta, Jidáše a od roku 2015 i Ježíše. Právě sólová árie Ježíše V zahradě getsemanské uzavírala loňské karlínské koncerty a dá se čekat, že si ji i letos v Plzni, Českých Budějovicích, Brně a Ostravě opět poslechneme live. Dále by měl být součástí programu i slavný filmový hit Skyfall od Adele, který Noid poprvé představil loni v červnu v Kongresovém centru Zlín a od té doby je píseň součástí jeho sólového repertoáru.

Vstupenky na jednotlivé koncerty zakoupíte na ticket-art.cz (Brno, Ostrava, Plzeň), pro objednávky vstupenek do Českých Budějovic platí emailová adresa pořadatele: [email protected]

Termíny a místa koncertů:
23.04.2016 Plzeň, Divadlo J. K. Tyla
25.04.2016 České Budějovice
29.04.2016 Ostrava, Dům kultury
30.04.2016 Brno, Sono centrum

Pearl

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z nemocnice

22.09.2021 12:26 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

PŘEHLED: Nejdůležitější milníky čtvrté vlády Angely Merkelové

22.09.2021 08:49 Už o víkendu v Německu proběhnou parlamentní volby, kde si lidé zvolí nové složení spolkového sněmu…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama