Paul McCartney „půjčí“ Mirovi Žbirkovi na jeho turné ROAD TO ABBEY ROAD bubeníka Blaira Cunninghama!

Praha - Připravované koncerty podzimního turné Mira Žbirky ROAD TO ABBEY ROAD slibují hvězdnou sestavu. Kromě již anoncované Mariky Gombitové, můžeme nyní potvrdit bubeníka Blaira Cunninghama, známého také díky spolupráci s Paulem McCartneym.

Miro Žbirka

Další legenda přibyla na seznam hostů unikátní podzimní série koncertů Mira Žbirky ROAD TO ABBEY ROAD 2016. Můžete se tak těšit nejen na Mariku Gombitovou, ale nyní nově i na Blaira Cunninghama, který odehraje za bicími všechny koncerty turné. 

Miro Žbirka se s bubeníkem světového renomé seznámil během nahrávání v londýnském studiu Abbey Road. Cunningham hostuje na historicky druhé skladbě, která zde vznikla, Love Shines.

Blair Cunninghem je významná osobnost světové populární hudby. Málokdo se může pochlubit spoluprací s tolika hudebníky a formacemi jako právě on. Zde je stručný výčet těch nejznámějších: Paul Mc Cartney, The Pretenders, Mick Jagger, Tina Turner, Roxy Music, Sade, Alison Moyet, Ray Davis a spousty dalších.

Miro Žbirka nově potvrzeného hosta komentuje slovy: „Já už se tak těším! Vážně. Jsem opravdu velmi rád, že se podařilo získat tak velmi pracovně vytíženého bubeníka Blaira. Měl už jsem tu čest s ním být ve studiu, když jsme nahrávali, být s ním na jednom podiu bude skutečný zážitek. Věřím, že ne jenom pro mne, ale pro všechny přítomné."

16. 9. 2016 Praha, Tipsport Arena
18. 9. 2016 Ostrava, Ostrava Aréna

Témata: Miro Žbirka

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama