REPORTÁŽ: Zrcadlilo se i v Praze. Koncert Mandrage lze srovnávat se zahraničními hvězdami

Praha - plzeňská kapela Mandrage přijela včera do pražského Fóra Karlín s novou deskou. Spolu s nimi na koncert zavítali kromě předkapel Electric Lady a Animé také Matěj ze skupiny Wohnout nebo Daniel Nekonečný.

Kapela Mandrage nachystala pro fanoušky zatím své největší a nejnákladnější turné.

Do jakého stylu je deska lazená jsme mohli poznat nejen podle výrazných disco prvků, ale taky díky vizuálnímu vzhledu celého koncertu. Už po příchodu do Karlína nás vítala obrovská disco koule, která v sobě ukrývala více překvapení, než mohli diváci očekávat. V prvních řadách už čekalo spoustu nedočkavců, kteří chtěli být celé kapele na dlani.

O první minuty celého koncertu se postarala fuck-rocková Electric Lady, která zajistila tu správnou atmosféru. Fanoušci si díky ní zpříjemnily čekání na nejočekávanější a taky poznali, že nejen chlapi jsou tak dobří kytaristé. Electric Lady je zároveň i jednou z tváří ikonické značky kytar - Fender.

Kdo si ale nechtěl čekání krátit na koncertě, mohl si ho krátit například u občerstvení, v Merchshopu nebo například ve fotokoutku, který byl připravený speciálně pro tuto akci - pozadí se lesklo jak malá zrcadélka, a celou plochu zdobila disco koule. Ve fotokoutku jsme si taky mohli vypůjčit helmy, které jsme následně mohli vidět u kluků na pódiu a také v klipu Jaguár na krku.

Po Electric Lady přišla na scénu další kapela - Animé, která už jen zajišťovala stabilitu atmosféry, o kterou se postarala právě Electric Lady. Netrvalo dlouho, a koncert odstartoval stejnojmenný singl k desce - Potmě jsou všechny kočky černý. Kluci vyběhli v retro kostýmech v disco stylu a na hlavě měli právě zmíněné helmy z fotokoutku a klipu Jaguár na krku.

Světla odražená od disco koulí, které byly pověšené na obou stranách pódia, zanechával stopy "sedmdesátek". Po druhé písni se pak fanoušci dočkali prvních efektů v podobě konfet.

Ačkoliv zaznívaly tracky z nejnovější desky, byly prokládány i tracky staršími. Nechyběly ani očekávané Šrouby a matice, nebo Hledá se žena. Když už jsme u toho hledání ženy: kluci během koncertu na pódium vytáhli několik fanynek, které si s nimi zazpívaly, zatančily a následně jim pokřtily desku.

Na koncertě jsme též mohli vidět hosty. Prvním hostem byl producent, jenž stál za vznikem celé desky, jako druhý byl Matěj ze skupiny Wohnout, a ohnivou show nám zajistil host poslední - Daniel Nekonečný.

Během koncertu ještě pak došlo na několik efektů. Došlo i na páru a malá zrcadélka, která se "rozlítla" po celém sále právě z té obří disco koule, která nás vítala už po vchodu do sálu. Největším kladem bylo především to, že se myslelo i na nás - na osoby menšího vzrůstu. Pódium bylo krásně postavené, a kluci nestáli na klasické ploše, ale i na vyšších plošinách.

Celý koncert bychom mohli porovnat se zahraniční hvězdou. Koncert se opravdu povedl a myslíme si, že takovým tempem to kluci dotáhnou hodně a hodně daleko.

Témata: skupina Mandrage

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Bývalý prezident Klaus opustil střešovickou nemocnici

17.09.2021 12:12 Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze,…

Muž zapálil byt, v němž zemřelo 11 lidí. Dostal doživotí

17.09.2021 13:43 Pětapadesátiletý muž, který loni v srpnu založil v bohumínském panelovém domě požár, při kterém…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama