Za necelý měsíc vypukne nejdelší letní festival Letňák 2016

Praha - Od 29. dubna si mohou všichni příznivci dobré hudby v krásném prostředí Střeleckého ostrova užívat festivalovou atmosféru s bohatým kulturním programem. Malostranská beseda už po třetí otevře sezónu svého Letňáku, který jako v loňském roce potrvá až do konce září a v průběhu pěti měsíců nabídne stovky koncertů, DJ´s party, filmových projekcí, benefičních a jiných akcí.

Sto zvířat. Foto: Michal Linhart

Šéf produkce Letňáku David Dvořák festival přibližuje slovy: „Podobně jako v předchozích dvou letech se Letňák – Léto pro Pražany 2016 ponese ve znamení pestrosti a tematické různorodosti akcí, žánrové rozmanitosti, představí se zkušení a osvědčení umělci, ale také mladé a začínající talenty. Budeme tu mít program pro mladé i starší návštěvníky, děti i jejich rodiče. A i když astronomické léto začíná až ke konci června, u nás startuje už den před populárními čarodějnicemi a trvat bude stejně jako vloni až do konce září." 

V květnu se na společném koncertě přdstaví banjo-punkové kapely Poletíme? a femipunkové skupiny Mucha v čele s písničkářkou Nikolou Muchovou. V červnu vystoupí další známá jména jako trio Bratři Ebenové, Radůza se svými hosty či mladá kapela Jelen. Červenec se ponese ve znamení rocku, kdy se společně na jednom pódiu opět potkají Vladimír Mišík & ETC... s Blue Effectem, zahraje Michal Pavlíček & band. A v srpnu se pak návštěvníci mohou těšit na Vypsanou Fixu nebo v září na Xaviera Baumaxu.

„V rámci srpnových koncertů na Velké scéně bych zmínil kapelu Sto zvířat, která si připravila dva speciální koncerty. Ve čtvrtek 25. srpna tak zahraje odpoledne pro děti a následně večer pro dospělé. Děti se na koncertu mohou nenásilnou formou seznámit s hudebními styly jako reggae, world music, latina, rockabilly či swing, které běžně v rádiu neslyší. Pro dospělé diváky pak přehrají svůj program k desce Ministerstvo mýho nitra, se kterým loni slavili 25 let existence kapely," dodává k interpretům Dvořák.

Zdroj: YouTube

Již tradičně budou kromě velkých koncertů probíhat i akce na plovoucí scéně Ponton, na kterou je vstup zcela zdarma. Zde můžete navštívit  různorodé DJ´s večery a komornější koncerty od bluesu, popu, rapu, jazzu, funky, až po deephouse či elektroswing.

A na jaké další akce se příznivci festivalu mohou těšit? „Po loňském úspěchu otevřeme také letní kino. Letos jsme se ho rozhodli koncipovat jako filmový týden, který proběhne v průběhu července. Filmoví nadšenci se mohou těšit na směs českých a zahraničních filmů od nestárnoucí klasiky po letošní novinky. Jednou s největších akcí, která nás během léta na Střeleckém ostrově čeká, je je připomínka 600 let od upálení Jeronýma Pražského. Tradičně se budeme věnovat i společensky prospěšným akcím. Již nyní mohu pozvat Áčkofest a také akci tradičně pořádanou obecně prospěšnou společností Asistence," prozrazuje Dvořák.

Program fetivalu Letňák 2016 na Střeleckém ostrově

12. 5. Poletíme? & Mucha

2. 6. Bratři Ebenové

23. 6. Radůza & hosté

14. 7. Vladimír Mišík

18. 8. Vypsaná fixa

25. 8. Sto zvířat

7. 9. Support Lesbiens

8. 9. Xavier Baumaxa.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama