ROZHOVOR: Eva Pilarová promluvila nejen o klíči k úspěchu

Liberec - V Anglii se odměnou za sbírku úspěchů v kariéře uděluje ocenění “Dáma čtvrtstoletí”, “Dáma století” a nebo prostě jen “Dáma”. U nás se dávají medaile Za zásluhy. Kromě toho, že ji zpěvačka, herečka a fotografka Eva Pilarová má, zároveň svou sbírku loni v říjnu obohatila i medailí k 55 létům na scéně. Má i přes mnoho stovek koncertů tato dáma se srdcem na pravém místě trému, a co je podle ní klíč k úspěchu?

Eva Pilarová oslavila loni v říjnu 55 let na scéně, kde jí mimo jiné hostovali i Wohnouti. Nyní se karta otáčí, a Eva hostuje Wohnoutům

Začneme úplně tím nejzákladnějším. Přála jste si už od malička být zpěvačkou, nebo jste chtěla dát přednost dramatickému oboru?

Původně jsem chtěla být námořníkem, pak cestovatelem a ve 12 letech jsem se rozhodla, že budu zpěvačkou a zároveň hodně cestovat. Povedlo se.

Čekalo Vás v prosinci a po Galakoncertě po pracovní stránce něco, na co jste se opravdu těšila?

Už hodně let mívám koncem listopadu a v prosinci šňůru vánočních koncertů. Vždycky se na ně moc těším, kvůli zvláštní sváteční atmosféře. V posledních letech jsme měli dokonce štěstí, že v prosinci nesněžilo a silnice byly sjízdné.

Na Galakoncertě, kde jste oslavila 55 let na scéně po Vašem boku vystoupila kapela WOHNOUT. Proč jste si vybrala zrovna tuto kapelu, když je to vlastně úplně jiný styl hudby, než ten Váš – konkrétně tedy rock?

Před dvěma léty si mě Wohnouti pozvali jako hosta do Retro Music Hall, abych s nimi střihla jejich skladbu Ševelení, ve které o mně zpívají. Přidali jsme k tomu i písničku z mého repertoáru, Oliver twist. Jejich publikum mně úžasně přijalo. Zajímalo mně, jak by moje publikum přijalo Wohnouty, proto jsem si je pozvala. A měla jsem ohromnou radost z jejich úspěchu.. A dokonce jsme se dohodli, že s nimi pojedu „fesťáky" 2016 a taky zazpívám jako host na jejich galakoncertě, kterým oslaví svých 20 let na scéně.

V rámci Galakoncertu jste měla vystupovat i s Karlem Gottem, kterého v poslední době zlobí zdraví, a i v případě Galakoncertu to jeho zdravotní stav nijak neumožnil. Je něco, co byste chtěla Karlovi nebo jeho rodině vzkázat?

Nechci vzkazovat, Karlovi i Ivance už jsem vše řekla. A pokud vás zajímá, co to bylo, tak samozřejmě to hlavní téma - zdraví.

Za dobu účinkování na hudební scéně určitě nemáte problém s nervozitou, a pokud ano, máte nějaké své rituály, které napomáhají se nervozity zbavit?

No, to byste se teda divila, jaká jsem trémistka! Ale jsem věřící, před vystoupením se pomodlím a s prvními takty první písničky ze mě tréma spadne jako zázrakem.

Za dobu svého působení jste získala několik ocenění, mezi kterými se nachází třeba Zlatý slavík, Platinová deska nebo Medaile za zásluhy. Kterého z ocenění si nejvíce vážíte a proč?

Mám vždycky radost z každého, ocenění, vážím si všech. Mimochodem, to poslední - medaile k 55 letům na scéně - byla mým oceněním v pořadí čtyřicátým.

A na závěr; máte nějaký speciální recept, který byste „předepsala" mladším interpretům jako klíč k úspěchu?

Je mi líto, ale speciální recept nemám. Snad jen to, že kromě talentu nesmí chybět píle.A také je potřeba potkat správné lidi. Já měla to štěstí, že jsem začínala v Semaforu u Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. To byl pro mě základní kámen, na kterém se dobře stavělo.

A aby to nebylo jen o zpěvu.. Všimla jsem si, že máme společný koníček a tím je fotografování. Kdy tato Vaše záliba vznikla a jak často se jí věnujete?

Fotografuji už několik desítek let a před jedenácti lety jsem začala dokonce vystavovat. Teď mám už 70. výstavu v pořadí. Fotím na Digitál a fotky následně upravuji na počítači, říkám jim „fotoobrázky". S výjimkou 11 výstav, které jsem měla společné s brněnskou fotografkou Helenou Štefanovou a následující výstavy, kterou budu mít s panem Karlem Dobešem, jsem vystavovala samostatně. Věnuji tomu téměř veškerý volný čas.

Témata: Pilarová, Eva

Podávání žádostí o 5000 Kč provázely první den potíže

15.08.2022 21:00 Úřady přijaly k dnešnímu večeru asi 92.000 žádostí o jednorázový příspěvek 5000 korun pro téměř 150…

V Česku odpoledne hrozí silné bouřky s přívalovými dešti

15.08.2022 12:05 Odpoledne se v Česku s výjimkou západu Čech a východu Moravy a Slezska mohou objevit silné bouřky s…

Ruské útoky ve čtyřech směrech na východě a jihu Ukrajiny byly neúspěšné

15.08.2022 16:34 Ruské útoky ve čtyřech směrech, na Bachmut, Avdijivku a Slovjansk v Donbasu na východě Ukrajiny a…

Válek spouští novou očkovací kampaň. Doporučuje nošení respirátorů nebo…

15.08.2022 15:30 Heslem nové kampaně ministerstva zdravotnictví na podporu pokračování očkování proti covidu-19 bude…

Putin tvrdí, že Rusko má mnoho spojenců

15.08.2022 20:16 Rusko má hodně spojenců na různých kontinentech, kteří se neklaní takzvanému hegemonovi, prohlásil…

V pražské O2 areně se Kiss naposledy loučili s fanoušky

14.07.2022 05:09 V zaplněné pražské O2 areně se dnes s fanoušky, kterých se podle pořadatelů sešlo přibližně 15.000,…

Program prvního dne Colours of Ostrava vyvrcholil koncertem Twenty One…

14.07.2022 05:06 Program prvního dne festivalu Colours of Ostrava dnes vyvrcholil dva roky očekávaným koncertem…

Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra rozpumpuje krev v žilách

08.07.2022 12:10 Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem…

Související:

Právě se děje

reklama