Multižánrový festival VlčkoviceFest nabídne pestrý program pro děti i dospělé

Vlčkovice - Již po dvanácté rozezní prostředí starého statku ve Vlčkovicích letní VlčkoviceFest. Multižánrový festival představí mimo hudby i divadelní vystoupení, promítání filmů či výstavu obrazů. Na své si přijdou dospělí i děti. Výtěžek z festivalu bude věnován na rozvoj aktivit pořádající organizace Statek Vlčkovice, o.p.s.

Přidejte svůj názor

Festival VlčkoviceFest
doporučujeme

První den festivalu je jako každý rok pouze o hudbě. Na programu se objeví benešovská kapela Edith, slovenské trio Longital a elektronický lyrický pop Monikino Kino. Večer zakončí známá elektronická kapela Vložte kočku táborští Kalle.

Druhý den se uskuteční tradiční fotbalový turnaj osmi družstev, své místo budou mít i další umělecké žánry. Filmová scéna letos promítne tři dokumenty: Matrix AB – dokumentární snímek pojednávající o osobě současného ministra financí Andreje Babiše, Takovej barevnej vocas letící komety od režiséra vyprávějící o legendárním skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci Filipu Topolovi a jako poslední se na plátně kina pomítne oblíbený cestovatelský film Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu.

Za divadelní cekci se představí Toy Machine a Divadlo Bufet. Na programu budou také workshopy, výstava, v nočních hodinách DJs či promítání němých grotesek. Velká část programu je uzpůsobena dětem i dospělým a tak si rozhodně každý přijde na své.

Večernímu programu budou opět kralovat hudební vystoupení. Ta uvede na VlčkoviceFestu písničkář Václav Koubek. Následovat bude koncert indie-popové skupiny Lanugo, slovenské Živé kvety a Please the trees. Posledními dvěma skupinami sobotního večera budou pražští Hi-Fi a punk-rock'n'rolloví Vyčůrat a spát.

Vstupné na festival činí na místě 500 Kč. V předprodeji pak o sto korun méně. Vlčkovický festival má za cíl nejen pobavit, rozesmát či rozplakat jeho návštěvníky, ale hlavně pomoci neziskové organizaci Statek Vlčkovice. Ten má za úkol dálší rozvíjení festivalu VlčkoviceFest a budování bydlení pro lidi se sociálním znevýhodněním.

Festival VlčkoviceFest se uskuteční 22.-24. července.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žebříček videí YouTube ovládli čeští interpreti, kraluje Karel Gott

05.12.2019 11:20 Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 na lokální verzi serveru YouTube je z české…

Miro Žbirka rozparádil O2 arenu. Jako bubeník se předvedl fotbalista Petr…

04.12.2019 07:21 Na koncertu v zaplněné pražské O2 areně v úterý Miro Žbirka s mnoha hosty oslavil 40 let na scéně.…

Rána pro fanoušky, Madonna zrušila koncerty. Co se stalo?

29.11.2019 08:20 Jedenašedesátiletá královna popu Madonna zrušila tři koncerty v rámci turné Madame X kvůli…

Maďarsko bude bojkotovat Eurovizi 2020, soutěž je prý moc homosexuální

28.11.2019 14:35 Maďarsko se nezúčastní příštího ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize. Oficiálně žádné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama