Multižánrový festival VlčkoviceFest nabídne pestrý program pro děti i dospělé

Vlčkovice - Již po dvanácté rozezní prostředí starého statku ve Vlčkovicích letní VlčkoviceFest. Multižánrový festival představí mimo hudby i divadelní vystoupení, promítání filmů či výstavu obrazů. Na své si přijdou dospělí i děti. Výtěžek z festivalu bude věnován na rozvoj aktivit pořádající organizace Statek Vlčkovice, o.p.s.

Přidejte svůj názor

Festival VlčkoviceFest
doporučujeme

První den festivalu je jako každý rok pouze o hudbě. Na programu se objeví benešovská kapela Edith, slovenské trio Longital a elektronický lyrický pop Monikino Kino. Večer zakončí známá elektronická kapela Vložte kočku táborští Kalle.

Druhý den se uskuteční tradiční fotbalový turnaj osmi družstev, své místo budou mít i další umělecké žánry. Filmová scéna letos promítne tři dokumenty: Matrix AB – dokumentární snímek pojednávající o osobě současného ministra financí Andreje Babiše, Takovej barevnej vocas letící komety od režiséra vyprávějící o legendárním skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci Filipu Topolovi a jako poslední se na plátně kina pomítne oblíbený cestovatelský film Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu.

Za divadelní cekci se představí Toy Machine a Divadlo Bufet. Na programu budou také workshopy, výstava, v nočních hodinách DJs či promítání němých grotesek. Velká část programu je uzpůsobena dětem i dospělým a tak si rozhodně každý přijde na své.

Večernímu programu budou opět kralovat hudební vystoupení. Ta uvede na VlčkoviceFestu písničkář Václav Koubek. Následovat bude koncert indie-popové skupiny Lanugo, slovenské Živé kvety a Please the trees. Posledními dvěma skupinami sobotního večera budou pražští Hi-Fi a punk-rock'n'rolloví Vyčůrat a spát.

Vstupné na festival činí na místě 500 Kč. V předprodeji pak o sto korun méně. Vlčkovický festival má za cíl nejen pobavit, rozesmát či rozplakat jeho návštěvníky, ale hlavně pomoci neziskové organizaci Statek Vlčkovice. Ten má za úkol dálší rozvíjení festivalu VlčkoviceFest a budování bydlení pro lidi se sociálním znevýhodněním.

Festival VlčkoviceFest se uskuteční 22.-24. července.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Freddie Mercury jen za doprovodu klavíru. Poslechněte si dlouho ztracenou…

20.06.2019 14:05 V Británii měla dnes na rozhlasové stanici BBC Radio 2 premiéru dlouho ztracená akustická verze…

Zemřel Philippe Cerboneschi (†50). Pionýr elektronické hudby vypadl z okna

20.06.2019 10:07 V Paříži zemřel ve věku 50 let Philippe Cerboneschi z dua Cassius, jednoho z pionýrů francouzské…

ZZ Top a Kiss. Praha zažila obří show zakončenou pyrotechnikou

20.06.2019 03:55 Vystoupením kapely Kiss dnes na fotbalovém stadionu v pražském Edenu vyvrcholil druhý ročník…

Karel Gott zahájil oslavy osmdesátin. Pokřtil unikátní desku, chystá se na…

19.06.2019 09:03 Karel Gott považuje za štěstí, že svoji kariéru začínal na začátku šedesátých let, kdy se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama