Multižánrový festival VlčkoviceFest nabídne pestrý program pro děti i dospělé

Vlčkovice - Již po dvanácté rozezní prostředí starého statku ve Vlčkovicích letní VlčkoviceFest. Multižánrový festival představí mimo hudby i divadelní vystoupení, promítání filmů či výstavu obrazů. Na své si přijdou dospělí i děti. Výtěžek z festivalu bude věnován na rozvoj aktivit pořádající organizace Statek Vlčkovice, o.p.s.

Přidejte svůj názor

Festival VlčkoviceFest

První den festivalu je jako každý rok pouze o hudbě. Na programu se objeví benešovská kapela Edith, slovenské trio Longital a elektronický lyrický pop Monikino Kino. Večer zakončí známá elektronická kapela Vložte kočku táborští Kalle.

Druhý den se uskuteční tradiční fotbalový turnaj osmi družstev, své místo budou mít i další umělecké žánry. Filmová scéna letos promítne tři dokumenty: Matrix AB – dokumentární snímek pojednávající o osobě současného ministra financí Andreje Babiše, Takovej barevnej vocas letící komety od režiséra vyprávějící o legendárním skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci Filipu Topolovi a jako poslední se na plátně kina pomítne oblíbený cestovatelský film Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu.

Za divadelní cekci se představí Toy Machine a Divadlo Bufet. Na programu budou také workshopy, výstava, v nočních hodinách DJs či promítání němých grotesek. Velká část programu je uzpůsobena dětem i dospělým a tak si rozhodně každý přijde na své.

Večernímu programu budou opět kralovat hudební vystoupení. Ta uvede na VlčkoviceFestu písničkář Václav Koubek. Následovat bude koncert indie-popové skupiny Lanugo, slovenské Živé kvety a Please the trees. Posledními dvěma skupinami sobotního večera budou pražští Hi-Fi a punk-rock'n'rolloví Vyčůrat a spát.

Vstupné na festival činí na místě 500 Kč. V předprodeji pak o sto korun méně. Vlčkovický festival má za cíl nejen pobavit, rozesmát či rozplakat jeho návštěvníky, ale hlavně pomoci neziskové organizaci Statek Vlčkovice. Ten má za úkol dálší rozvíjení festivalu VlčkoviceFest a budování bydlení pro lidi se sociálním znevýhodněním.

Festival VlčkoviceFest se uskuteční 22.-24. července.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela slavná jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová

14.12.2018 20:55 Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová, držitelka tří cen Grammy.…

Zpěvačka Shakira v maléru? Španělsku dluží miliony na daních, tvrdí…

14.12.2018 17:10 Kolumbijská zpěvačka Shakira čelí ve Španělsku několika obviněním z daňových úniků, jichž se podle…

Do Česka se vrátí skupina The Offspring, jeden z koncertů bude na hradě

14.12.2018 13:43 Do Česka se příští rok vrátí americká punkrocková skupina The Offspring. Zahraje 20. srpna v…

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama