Žižkovské pivobraní je za námi. Uvítalo tisíce návštěvníků

Praha - Na začátku června se v pražském parku Parukářka uskutečnil již pátý ročník festivalu Žižkovské pivobraní. Tisíce návštěvníků mělo možnost ochutnat více než sto druhů piv z produkce více než třiceti minipivovarů.

Přidejte svůj názor

Žižkovské pivobraní
doporučujeme

Součástí akce byly také pivni hry, ve kterých našel Žižkov svého šampiona v otáčení pivních tácků. Návštěvníci následně rozhodli o nejlepším pivu festivalu. Vítězný titul si odnesl minipivovar Slepý Krtek.

Na Žižkovské pivobraní se návštěvníci sjeli z celé České repubilky i ze zahraničí. Kromě tradičních ležáků mohli ochutnat také chmelové pivo, ale pochvalovali si i piva s příchutí ovoce nebo speciály Ale piva. 

"Pátý ročník Žižkovského pivobraní je již tradiční akcí, kterou organizuje radnice Prahy 3. Význam lidových slavností je zcela zřejmý, kromě  poznávání nových chuťových zážitků, v tomto případě piva, byl připraven i bohatý kulturní program. Hlavní význam však spočívá v tom, že se lidé potkávají, že se my, občané naší městské části (a nejen jí) vzájemně setkáváme, bavíme se, užíváme si příjemných dní a cítíme se dobře," sdělila k proběhlému pivobraní starostka městské části Prahy 3, Vladislava Hujová.

Velký zájem byl letos také o pivní hry. Svého šampiona našel Žižkov v takzvaném Žižkovském mistrovství v otáčení pivních tácků, kterým se stal Jan Miškovský. Povedlo se mu otočit celkem 45 pivních tácků.

Soutěžilo se také v držení plného tupláku v natažené paži, držení malého pivního soudku na čas a dalších zajímavých hrách. Zábavu si našly také děti, které se vyřádily v dětské zoně. Nechyběla ani hudební části programu, o kterou se postarala například jedna z hip hopových legend PSH nebo folková skupina Jablkoň.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výjimečný koncert. Marta Kubišová zaplnila Lucernu, šlo o její poslední…

16.11.2019 20:50 Marta Kubišová dnes zahájila písní S nebývalou ochotou za velkého aplausu zcela zaplněné pražské…

Legendární Plácido Domingo zrušil účast na předolympijském projektu v…

08.11.2019 08:51 Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svou…

JazzFestBrno zveřejnil hlavní hvězdy pro rok 2020

05.11.2019 01:00 Dvacetinásobný držitel Grammy Pat Metheny, charismatická zpěvačka Lizz Wright, jubilující basista…

Cenu nejlepšího umělce MTV EMA získal Kanaďan Mendes, bodovala i Billie…

04.11.2019 09:01 Nejlepším umělcem se při nedělním udělování cen MTV Europe Music Awards (EMA) za nejoblíbenější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama