Michael Jackson je mrtvý. Letos už ale vydělal 4,8 miliardy korun

Washington - Náhlá smrt Michaela Jacksona vyvolala u jeho fanoušků na celém světě vlnu zármutku, ale i obnoveného zájmu. Hudebník se tak stal podle amerického časopisu Forbes nejlépe vydělávající mrtvou celebritou v letošním roce, informovala v pondělí agentura Reuters.

Michael Jackson
doporučujeme

Zatímco loni si vydělal 90 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) a dostal se na třetí místo, za posledních 12 měsíců jeho jméno přitáhlo 275 milionů (4,8 miliardy korun). Předběhl tak i notoricky populárního Elvise Presleyho, který letos obsadil s 60 miliony dolarů (něco přes miliardu korun) druhé místo v žebříčku nejlépe placených mrtvých celebrit.

Jackson zemřel ve věku 50 let loni v červnu těsně před zahájením série plánovaných koncertů, které jej měli vrátit na výsluní. Po sobě zanechal tři děti a dluhy ve výši 500 milionů dolarů (8,7 miliardy korun).

Jeho smrt vyvolala hysterický zájem fanoušků o zpěvákovy desky, koncertní záznamy a suvenýry. Popovému králi to přineslo bohatý "posmrtný život". Zvláštní pozornost si získal poslední snímek s Jacksonem This Is It, který tvoří záznamy z koncertních zkoušek zpěváka.

Král popu si za poslední rok přišel dokonce na víc peněz, než žijící ikony populární hudby Lady Gaga, Madona a rapper Jay-Z dohromady.

Na počátku ledna čeká předběžné soudní slyšení Jacksonova lékaře Conrada Murraye, který čelí obvinění z neúmyslného zabití zpěváka.

Sedmapadesátiletý kardiolog se přiznal, že Jacksonovi podal smrtící dávku anestetika propofol. Ten zpěvákovi podle obžaloby předepisoval proto, aby se popový král mohl vrátit na světová podia. Pitva v Jacksonově těle ale prokázala i další léky - midazolam, diazepam, lidokain, efedrin a lorazepam.

Murrayovi obhájci chtějí soudu předložit staré videozáběry Michaela Jacksona, které dokazují, že hudebník byl na lécích závislý více než 17 let. Pokud bude lékař usvědčen, hrozí mu až čtyři roky vězení.

Témata: Michael Jackson | forbes
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama