Do Síně slávy sdružení ARTES byl uveden Karel Gott. Cenu získal i Luděk Sobota, hned žertoval

Praha - Umělecké sdružení ARTES dnes udělilo Karlu Gottovi cenu Mistr zábavního umění a zároveň ho uvedlo do síně slávy. Ocenění za celoživotní úspěch v oboru převzal Josef Zíma, král české dechovky. V kategorii bavičů vyhrál Luděk Sobota.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karel Gott jako Don Corleone v kalendáři Proměny 2016.
doporučujeme

Podle předsedy sdružení Václava Junka je záměrem poctít v jednotlivých kategoriích umělce, na které se neprávem pozapomíná.

Gott vyjmenoval spousty cen, které už přebíral, včetně ocenění popularity TýTý. "Byly například od kritiků či publika, kterému zpívám už pětašedesát let. Tahle cena je ale trochu jiného druhu. Je od kolegia, tedy od kolegů, které potkávám ve studiích či při jiných příležitostech. Ti používají jiné měřítko - a o to víc mě to těší," dodal.

Dalšími vyznamenanými byli za písňové texty principál divadla Semafor Jiří Suchý, který v říjnu oslavil pětaosmdesátiny, a v kategorii určené scenáristům či režisérům Jiří Adamec. Entertainerem (bavičem) roku 2016 se stal Luděk Sobota.

"Zjistil jsem, že vždycky ty herecké ceny dostávají lidé, kteří už jsou hodně staří. A ještě lepší je, když jsou po operaci. Já jsem hodně starej a mám po operaci kýly. Proto jsem to dostal," řekl. Těší se už na to, až mu budou operovat kyčelní kloub, což ho čeká.

Ceny v pěveckém oboru převzali Ivan Mládek a Yveta Simonová, která 4. listopadu oslaví osmaosmdesátiny. Pro cenu určenou hudebnímu skladateli si přišel hráč na klávesové nástroje, hudební redaktor a pedagog Vítězslav Hádl. Ocenění určené hudebnímu aranžérovi či dirigentovi převzal kapelník Václav Hybš.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koncerty v Praze: O2 arena přivítá Jamiroquai, Letňany Muse

24.05.2019 12:34 V sobotu v O2 areně vystoupí kapela Jamiroquai, v neděli rocková skupina Muse zahraje pod širým…

Arogance a tupost politiků. Česku chybí někdo jako Havel, tvrdí Kozler

24.05.2019 08:50 ROZHOVOR - Setkání s Robertem Kozlerem, zakladatelem, ředitelem a šéfdramaturgem festivalu Mezi…

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama