Legenda německého techna uzavře přehlídku elektronické hudby

Brno – Letošní Elektru uzavře legenda německého techna DJ Hell. Jeden z nejvlivnějších světových DJs zde představí svou netrpělivě očekávanou desku Zukunftsmusik. Hlavní hvězdu večera doplní dalších devět umělců.

DJ Hell

Legenda německého techna a popkulturní ikona Helmut Josef Geier aka DJ Hell zrekapituluje na svém brněnském vystoupení historii taneční scény a především představí nové směřování house music. DJ Hell je nazýván Andy Warholem německého kulturních undergroundu.

„DJ Hell patří mezi průkopníky taneční scény. I díky němu se techno a house na začátku devadesátých let staly nejprogresivnějšími a nejžádanějšími hudebními žánry. Jeho kombinace house, elektra, funky a techna má i po 30 letech mixování neuvěřitelný drive, ostatně podle řady novinářů patří dnes Hell spolu se Svenem Väthem a Monikou Kruse mezi top tři nejdůležitější německé DJs," přibližuje dramaturg Flédy Josef Unčovský.

DJ Hell se původně věnoval punku, v 80. letech však objevil new wave a acid house. Po založení značky Gigolo Records začal vydávat vlastní electroclash a vybudoval významné nahrávací impérium, v němž propojuje techno, punkovou DIY kulturu a atmosféru devadesátkového popu. DJ Hell je pravidelným hostem těch nejlepších festivalů po celém světě a řadí se mezi nejrespektovanější umělce taneční hudby.

Umělec v brněnském klubu Fléda představí i materiály z nového alba s názvem Zukunftsmusik, která vyjde na jaře 2017. Brněnské publikum tak bude mezi prvními, kdo uslyší nové směřování DJovy tvorby.

DJ Hell je hlavní hvězdou večera, doplní ho však dalších devět umělců. Na hlavní stage vystoupí Javas a Fly, na headlinera naváže tradiční host Elektry Orbith a následně Dazy. Druhá stage se bude věnovat deep house a nu-disco.

Elektra: DJ Hell (DE) se koná 16. prosince v brněnském klubu Fléda ve 21 hodin.

Hradecký slunovrat objevil novou hvězdu

16.07.2021 16:35 Ne vždy je možné spatřit zásnuby, souznění dvou, a na první pohled nesourodých žánrů. Na Hradeckém…

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Související:

Právě se děje