Hybatel současné elektronické hudby se poprvé představí v České republice

Brno – Hvězda současné elektronické hudby Brodinski se poprvé představí i v České republice. Naváže na své úspěšné turné v USA a spolupráci s Kanye Westem a v brněnském klubu Fléda předvede jedinečnou show.

Brodinski vystoupí na Flédě
doporučujeme

Francouzský hybatel současné elektronické hudby Brodinski naváže na turné po USA, založení vlastního labelu a spolupráci s Kanye Westem a poprvé se představí i u nás. Francouzský producent je známý pro své DJ sety, které jedinečným způsobem mísí temné techno a hip hop. Jeho show doplní mág modulárních analogů HRTL, live synth set od Krys & Chef a DJ Buki.

Brodinski ve své nové nahrávce The Sour Patch Kid spojuje své dvě velké lásky – elektronickou hudbu a hip hop. Během svého pobytu v Atlantě spolupracoval s proslulými americkými rappery mladé generace, jako je 21 Savage, Yakki a Young Nudy. Spolupráce s dalšími umělci přiměla Brodinskiho k založení vlastního labelu Bromance Records. Sem patří noho významných tvůrců, například Gesaffelstein, Club Cheval, Panteros666 nebo Lousiahhh!

„Baví mě tvořit hudbu společně s dalšími lidmi a inspirovat se jejich nápady. Nechci se svazovat žánry, ani pojmenovávat svůj styl, protože vše na světě se vzájemně ovlivňuje,“ říká ke své práci Brodinski.

Brodinski, vlastní jménem Louis Rogé, vstoupil na hudební scénu v roce 2000 a od té doby se pravidelně účastnil akcí pořádaných předním francouzským vydavatelstvím Ed Banger. Francouzský DJ uchvacoval svým energickým projevem a inovátorským přístupem.

„Brodinskiho tvorba udává směr nové vlně elektronické hudby. Ve svých setech překračuje a rozmazává hranice hudebních žánrů a vytváří osobitý mix taneční hudby. Experimentuje a manipuluje s hlasovou složkou, což dává vzniknout nebývalým efektům,“ přibližuje dramaturgyně klubu Fléda, Marie Butula Cichá.

Klíčovo událostí pro jeho tvorbu se stalo úzké spojení s Gesaffelsteinem a jejich spolupráce na oceňovaném albu Kanye Westa Yeezus. Dvojice na albu produkovala dva tracky, Send it up a Black Skinhead. Brodinski má na svém kontě několik EP a debutové album Brava z roku 2015, které vydal po svém pobytu v Atlantě.

Elektronický večer Brodinskiho doplní vystoupení mistra modulárních analogových syntezátorů HRTL, jehož neobvyklé použití moduláru umožňuje nečekané improvizace v elektronické hudbě. Vystoupení HRTL jsou díky tomu neopakovatelným zážitkem. HRTL debutoval kazetou Hydroxid v roce 2014 a za druhou desku Dataloss, vydanou o rok později, byl oceněn cenou Anděl v kategorii elektronická hudba.

Line-up doplní Krys & Chef z labelu Heldenkëllerz s live synth setem a afterparty obstará Buki svým DJ setem.

Brodinski vystoupí 3. února 2017 od 20 hodin v brněnském klubu Fléda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama