Mezinárodně uznávaný kvartet vydává novou desku

Praha – Mezinárodně ceněný ansámbl vydává novou desku. Kvartet Clarinet Factory po dlouhé pauze přichází s novým počinem s názvem Meadows a podle svých slov se vrací ke svým kořenům.

Clarinet Factory vydávají novou desku (foto: Martin Straka)
doporučujeme

Mezinárodně ceněná skupina Clarinet Factory vydává po dlouhých sedmi letech novou desku. Uplynulo už sedm let od vydání poslední řadovky Out of Time a tři roky od dvojalba Worx and Reworx a Clarinet Factory konečně přichází s novým počinem. Ten nese název Meadows a podílelo se na ní mnoho významných hostů.

Na nové desce spolupracoval například Joe Acheson z britských Hidden Orchestra, folklórní soubor Grunik nebo bubeník Dan Šoltis z Vertigo Quinten. Deska vychází u belgického vydavatelství homerecords.be. Clarinet Factory se na ní vrací ke svým „přirozeným kořenům“.

Clarinet Factory přesto v posledních letech nezaháleli. Složili hudbu k instalaci Modiglianiho pražské výstavy v Obecním domě nebo pro Muzeum Karla Zemana. Přijali také několik studiových nabídek, spolupracovali například s Hidden Orchestra, Tata Bojs nebo s Václavem Neckářem.

"Navíc jsme chtěli mít pro album sesbírané skladby, které dozrály na koncertech a mají i nějakou odezvu od publika. To se, myslím, povedlo a nemuseli jsme se ve studiu tolik zabývat skládáním a s tím souvisejícími pokusy a omyly," vysvětluje kapelník Clarinet Factory Jindřich Pavliš.

Čtyřčlenný soubor tvoří kromě Pavliše ještě Luděk Boura, Vojtěch Nýdl a Pete Valášek. Novou desku čtveřice hudebníků natáčela v nouzovském studio SONO a jejich hlavním cílem byl přirozený tah, společná rezonující barva a dynamika. Na natáčení spolupracovali zvukaři Milan Cimfe a Michal Vaniš.

Novinka je ozvláštněna o několik faktorů, které v posledních letech zásadně proměnily zvuk Clarinet Factory. Na desce najdeme kontrabasový clarinet, analogové afekty a další vychytávky. K návratu k přirozeným kořenům také podle Pavliše přispěli nemalou mírou hostující hudebníci.

Album Meadows vychází 3. března 2017.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama