Oblíbená herečka pokřtila nové album plné francouzského šarmu

Praha – Česko-francouzská herečka a zpěvačka Chantal Poullain pokřtila své nové album. Milovnice jazzu a starých francouzských šansonů vydala novou desku s názvem Chantal Chansons, na kterém fanoušci naleznou jak francouzské šansony, tak písně s vlastními texty herečky.

Chantal Poullain (foto: nova - Art)

Populární česko-francouzská herečka Chantal Poullain je velkou milovnicí jazzu a starých francouzských šansonů není proto divu, že se věnuje kromě herectví i hudební dráze. Zpěvačka s hlubokým hlasem nyní vydala nové album s názvem Chantal Chansons, na němž kromě starých francouzských písní nalezneme i píseň s vlastním textem a dokonce jednu českou skladbu, kterou Poullain nazpívala jako duet se saxofonistou Štěpánem Markovičem.

„Šansony jsou pro mě velice důležité, protože jejich prostřednictvím lidem předávám, co cítím a mohu jim sdělit, to co potřebuji a chci, aby věděli,“ svěřila se šansoniérka Chantal v tiskové zprávě. Herečka již v minulosti jedno jazzové album vydala, a to se setkalo s velkým úspěchem. Se svojí kapelou pravidelně koncertuje po celé republice.

„Jednou bych si velice přála, abych mohla spojit všechno moje umění dohromady. Herectví, šansony a tanec. To by se mi velice líbilo,“ prozradila herečka své umělecké ambice a připojila ještě jedno přání: „Poezie do jazzu, to by byl také můj splněný sen.“

Nové album herečce pokřtila její dlouholetá kamarádka Bára Basiková a herec Jan Cina, se který se s Chantal seznámila díky jejímu synovi Vladimíru Polívkovi. „Jednu dobu jsme hráli v naší kapele Olats Otesoc a najednou vznikl nápad udělat vánoční koncert u Chantal doma. My jsme jí okupovali byt a ona nám za to ještě uvařila pekáč svoji speciální svíčkové. Je to skvělý člověk, kterého obdivuji, a je mi velikou ctí pokřtít její desku,“ řekl Cina o jejich seznámení. Herec také vyjádřil obdiv nad spojením silné osobnosti s emocemi a nezaměnitelným hlasem.

Chantal svými koncerty provádí v češtině, díky osobnímu kouzlu herečky večery vládne francouzská atmosféra. Pěvecká čísla doprovází jazzová kapela ve složení saxofon klavír a kontrabas.

Křest alba si nenechalo ujít mnoho známých osobností, mezi nimiž byla herečka Dana Batulková, zpěvačka Leona Machálková, módní návrhářka Beata Rajská nebo herečka Anna Polívková.

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Související:

Právě se děje