Významný tvůrce instrumentálního techna představí nové skladby v Brně

Brno – Letošní ročník elektronického festivalu ECHOES začíná. Novou sezónu v brněnském klubu Fléda otevře německý hudební producent Jan Blomqvist, který zde představí nové skladby z aktuální alba Remote Control. Multižánrový umělec strhává fanoušky svým živým vystoupením a v jeho tvorbě nalezneme směs melodického elektro popu s minimalistickým technem a housem.

Jan Blomqvist (foto: Jan Kopetzky)

Inovativní německý tvůrce Jan Blomqvist vydal před několika měsíci novou desku s názvem Remote Control. Právě s úspěchem absolvoval americké turné a nyní pracuje na novém materiálu. Ten si také, kromě skladeb z posledního alba, otestuje na brněnských fanoušcích. Blomqvist není českému publiku neznámý, vystoupil už na festivalu Colours of Ostrava, kde sklidil nadšené reakce.

„Můj mozek je jako stroj na nápady. Ty je ale potřeba přetavit v konečnou produkční podobu. A o to se teď snažím,“ popisuje v rozhovoru pro server When We Dip a dodává „Jisté je, že v nových skladbách bude méně vokálu. Chci teď svou energii věnovat hlavně studiové práci.“

Za úspěchem Blomqvistova aktuální alba stojí právě zvuková propracovanost melodických aranží. „Na desce Remote Control v podstatě nejsou slabé pasáže. Album navíc vyšlo na věhlasném labelu Armada. Blomqvist si s ním získal zasloužený respekt. Ještě víc to pak platí o jeho strhujících živých vystoupeních,“ přibližuje dramaturg festivalu Echoes Josef Unčovský.

Významný tvůrce instrumentálního techna začínal s klasickým rockem. Po kytarových začátcích se dostal k technu, které mělo nemalý vliv na jeho další hudební kariéru. Německý umělec se tedy snažil kombinovat sílu rocku s elektronickým prostředím. Na některých koncertech proto své skladby prezentuje s živou kapelou.

„Chci dělat jednoduchou muziku s důrazem na detail,“ uvádí Blomqvist, pro něhož průlom znamenal rok 2011. Po úspěchu v Evropě totiž začal získávat věhlas i za mořem. Atmosféry jeho variací techna se zastřenými vokály si všimlo vydavatelství Armada, které mu po několika singlech a EP vydalo premiérové album Remote Control.

Brněnský koncert Jana Blomqvista doplní Tom Holič, PSJ a DJ Orbith na hlavní stage. Druhé pódium ovládnou Arco, Luke Nova nebo Saddan.

Vystoupení Jana Blomqvista se koná 24. února v brněnském klubu Fléda.

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Související:

Právě se děje