Black Sabbath končí. Moc děkujeme, dobrou noc, řekl Ozzy Osbourne při poslední show

Birmingham - Britská skupina Black Sabbath ukončila koncertní činnost. Poslední vystoupení předvedla v sobotu večer v Birminghamu, kde v roce 1967 vznikla. Black Sabbath jsou držiteli prestižní hudební ceny Grammy a zařadili se k zakladatelům heavy metalu.

Ozzy Osbourne zavítá s kapelou Black Sabbath do Prahy 30. června. Naposledy.

V rámci rozlučkového světového turné The End (Konec), které začalo loni v lednu a zahrnovalo celkem 81 koncertů, zahráli "sabati" v červnu 2016 i v Praze.

"Děkujeme vám, dobrou noc, moc vám děkujeme," řekl publiku na závěr dvouhodinové hudební show zakončené ohňostrojem zpěvák Ozzy Osbourne (68). Již dříve i jménem ostatních členů prohlásil, že rozlučkové turné je skutečně poslední koncertní šňůrou kapely. Hudebníci ale hodlají pokračovat ve svých sólových projektech.

Z původní legendární sestavy Osbourne, Tony Iommi (kytara), Terrence "Geezer" Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) chyběl na turné jen Ward, který se nedokázal dohodnout s ostatními na podmínkách turné. Za bicími ho nahradil Tommy Clufetos, který hrál ve skupinách slavných rockerů jako Ted Nugent a Alice Cooper. S Black Sabbath vystoupil nyní také klávesista Adam Wakeman, syn slavného rockového hudebníka Ricka Wakemana.

Nechtěli jsme ho vzdát především kvůli našim divákům, stojí si za svým tým…

03.08.2021 18:15 Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST proběhne od 4. do 8. srpna 2021 v jihočeských…

Zemřel baskytarista americké kapely ZZ Top Dusty Hill, bylo mu 72 let

29.07.2021 00:26 Ve věku 72 let zemřel americký hudebník Dusty Hill, který strávil více než 50 let jako baskytarista…

Hradecký slunovrat objevil novou hvězdu

16.07.2021 16:35 Ne vždy je možné spatřit zásnuby, souznění dvou, a na první pohled nesourodých žánrů. Na Hradeckém…

Související:

Právě se děje