V Brně vystoupí extravagantní rappová hvězda

Brno – V hudebním klubu Fléda vystoupí bizarní východoevropská rapová hvězda. Tommyho Cashe provází historky z extravagantních koncertů plných ulítlých tanečních kreací a intenzivního kontaktu s publikem. Nepředvídatelný hip-hoper do Brna přiveze nový materiál, kterým navazuje na virálně úspěšný debut Euroz Dollaz Yeniz.

Přidejte svůj názor

Tommy Cash vystoupí na Flédě

Estonský experimentální umělec ve své tvorbě mísí východní postsovětskou kulturu s tou západní hip-hopovou. Všeříkající ukázkou jeho tvorby je klip Winaloto, který je jakousi dekadentní ódou na radost současnosti.

Tommy Cash na svých východoevropských kořenech staví bizarní hip-hopovou image. Tu tvoří kalhoty se třemi pruhy, láska k ruským tkaným kobercům nebo lokace klipů v kontroverzním prostředí chudoby bývalého východního bloku. „Myslím, že to je mnohem víc než jenom dřepění v teplákách. Pro mě je to něco hlubšího, ukazuje to, odkud pocházím a kdo jsem,“ vysvětluje Cash pro Radio Wave. S oblibou si také pohrává s queer estetikou. Na Eurosonic Noordslag 2017 například vystoupil v šatech po babičce a s culíkem. Za pozornost stojí jeho instagramový profil, který je galerií jeho roztodivných zálib.

V textech Tommyho Cashe najdeme především nadsázku a ironii v podání angličtiny s typicky vyexponovaným východním přízvukem. Proslul svými vizuálně extravagantními videoklipy Euroz Dollaz Yeniz (2014), Leave Me Alone (2015) a Prorapsuperstar (2015), jejichž podobu sám autor výrazně ovlivnil. Dekadentní klip Winaloto z loňského roku zhlédlo hned za první týden přes dva miliony uživatelů.

Tommy Cash vyrůstal v estonském Tallinnu, kde se od výtvarného umění přes módu dostal až k hip-hopovému tanci a nakonec i k rappu. „Ve škole jsem byl ten divný kluk, co neměl moc kámošů, měl rád umění a dělal si svoje věci. Prostě divnej týpek,“ uvedl Cash ve zmíněném rozhovoru. Kolem roku 2011 začal tvořit vlastní hudbu. Ovlivnili ho interpreti jako Kanye West nebo Pharell Williams, Cash si však vytříbil vlastní svérázný styl, v němž kombinuje rap s elektronikou.

První výraznější úspěch zaznamenal v roce 2013, kdy se stal objevem roku na Estonian Hip-Hop Awards. O rok později po několika singlech vydal dlouhohrající prvotinu Euroz Dollarz Yeniz, kterou následovalo turné. Na tom si okamžitě získal publikum po celé Evropě díky svému svéráznému projevu.

Tommy Cash vystoupí na Flédě 23. března 2017 ve 20 hodin.

Témata: Fléda | koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama