Povinný koncert pro všechny hipstery. Joy Wellboy přijedou do Brna

Brno – Belgické elektropopové duo Joy Wellboy zavítá na Flédu. Někdejší předskokani kapel ALT-J a Morcheeba, zpěváci Joy Adegoke a Wim Janssens, zde představí své nové album Les Pieds Dans La Merde Le Tȇte Dans Les Etoiles. Koncert zahájí česká elektronická producentka Zagami Jericho.

Přidejte svůj názor

Joy Wellboy

Belgické duo Joy Wellboy vydali na začátku tohoto měsíce své třetí album, tentokrát celé ve francouzštině. Album s názvem Les Pieds Dans La Merde La Tȇte Dans Les Etoiles (Po kotníky ve sračkách, s hlavou ve hvězdách) obsahuje stejnojmenný singl nebo dream-popový cover osmdesátkového hitu Voyage, Voyage.

Album navazuje na temně zasněný sound předchozí desky Wedding, plný sterilního zvuku syntezátorů a syrového zvuku kytary ve spojení s niternými texty. „Myslím, že album Wedding je mnohem koherentnější. Je víc o nás. O Wimovi a mě. První album bylo víc o tom, že ho produkoval Wim sám. To je ten velký rozdíl. Wedding jsme produkovali společně,“ svěřila Joy Adegoke časopisu Exberliner v květnu 2015.

Joy a Wim se hned po dokončení první desky odstěhovali do Berlína, který je uchvátil svým neodolatelným kouzlem. „Bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsme kdy udělali. Kdybychom zůstali v Bruselu, myslím, že bychom přestali dělat muziku. Všichni nám pořád říkali, jak jsme dobří, ale stejně se nic konkrétního nedělo. V Berlíně, když někdo řekl, že s tím něco udělá, tak se to opravdu stalo, všechno do sebe zapadá“, popsali svůj vývoj Joy Wellboy.

 

Ještě před Berlínem se však dvojce vydala na tříměsíční cestu do Kalifornie. Během cesty v roce 2012 natočili dvanáct krátkých filmů, k nimž cestou nahráli i soundtrack. Po návratu jej vydali pod názvem Surfing the Airwaves Looking for Gold. Videa, s hudbou natáčenou ve stanu a v motelech, zaujala zakladatelku a šéfku berlínského vydavatelství Bpitch Control Ellen Allienovou, která Joy Wellboy oslovila a následně s nimi i podepsala smlouvu.

V září 2013 dvojice vydala debutové album s názvem Yorokobi´s Mantra, které se setkalo s velkým nadšením ze strany odborné kritiky. Singl Lay Down Your Blade se navíc stal rádiovým hitem v Německu, Švýcarsku, Belgii a Turecku a vyšplhal se také na první příčku Radia Eins. Joy Wellboy začali spolupracoval s Melt Booking v Německu a v červnu 2014 jim vyšlo osmiskladbové EP, na němž najdeme rádiový singl Birds a čtyři remixy Before the Sunrise.  EP se ten rok stalo jedním z nejoblíbenějších setů na evropských letních festival.

Druhé album Wedding, které vyšlo o rok později, je inspirované stejnojmennou berlínskou čtvrtí, v níž Joy a Wim žijí a kde nahrávají ve svém obýváku. Desku následovalo velké evropské turné a řada účastí na letních festivalech.

Brněnský koncert Joy Wellboy otevře mladá producentka Zagami Jericho. Pražskou rodačku fascinuje japonská popkultura a chladné zvuky synthwave stejně jako pulsující energie města. Svůj první song vyprodukovala už v sedmi letech. V loňském roce vydala debutové EP City is My Church s osmdesátkovou hymnou AK. Její elektropop s ozvěnami osmdesátkové dekadence i kyberpunkových vizí ji vynesl nominaci na cenu Vinyla za objev roku.

Koncert Joy Wellboy a Zagami Jericho se koná 16. března 2017 ve 20 hodin na Flédě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama