Hvězdou jarních Echoes bude německý mistr magického minimalismu

Brno – Jarní část festivalu živé elektronické hudby ECHOES se pomalu rozjíždí. Hlavní hvězdou přehlídky bude německý producent a výtvarník Christian Löffler, který v brněnském klubu Fléda odstartuje své evropské turné k novému albu Mare. Löfflerovu deep house tvorbu doplní hamburská vokalistka Mohna.

Christian Löffler

Po úspěšném únorovém vystoupení Jana Blomqvista, který zahájil letošní Echoes a především vyprodal Flédu, pokračuje klub v nabitém programu. Hvězdou jarních ECHOES bude německý producent a výtvarník Christian Löffler, který na Flédě společně s hamburskou vokalistkou Mohnou odstartuje své evropské turné k novému albu Mare. Löfflerova tvorba je typická deep house hudbou, s níž mísí zvuky přírody. Najdeme v ní také prvky jazzu, indie rocku a vážné hudby. Výsledkem je atmosféra kombinující melancholii a euforii, kterou na koncertech doprovází unikátní světelná a vizuální show.

Mistr magického minimalismu Christian Löffler a zpěvačka Mohna vydali v loňském roce album Mare, které vzniklo uprostřed lesů v idylické části severního Německa na pobřeží Baltského moře. Právě v této oblasti Löffler celý život žije a nechává se zde inspirovat zvuky a obrazy krajiny, které potom zpracovává v různých uměleckých mediích, jako je hudba, fotografování a malování.

img-responsive

Christian Löffler | foto: Fléda

Německý umělec se po vytvoření základního rámce alba uchýlil na samotu do malé dřevěné chaty u moře a pouze s pomocí skromného technického vybavení zde nahrál přírodní ruchy. „Mám obrovskou sbírku nahrávek. Jsem téměř každý den venku, nahrávám zvuky a fotím. Hlavně fotím, ale vždy mám s sebou i audio záznamník pro případ, že budu chtít zachytit nějaký krásný zvuk nebo okamžik,“ vysvětlil Christian Löffler v rozhovoru pro časopis XLR8R.

Mare je v pořadí jeho druhou dlouhohrající deskou. V sedmnácti skladbách zde mísí znepokojivou zvukovou krajinu a melancholii s euforickým podtónem. „Album mě dostalo hned na první poslech, musel jsem si ho okamžitě objednat na vinylu. Löffler na něm poprvé použil i vlastní vokály. Součástí jeho vystoupení na Flédě, kde odstartuje své evropské turné, bude i unikátní A/V live show vycházející z Löfflerových vizuálních materiálů,“ přibližuje dramaturg festivalu Echoes Josef Unčovský.

Na desce najdeme i atmosférické staré nástroje, jako je kalimba nebo citera, které Löffler sbírá po celém světě. „Mám rád ten kontrast mezi živými nástroji a elektronickou hudbou, jejich zapojování do struktury beatů a podobné věci“, prozrazuje Löffler. Hypnotické skladby alba Mare posluchače noří do jejich vnitřního světa snů. Za působivou atmosféru producent vděčí i zpěvačce indie-popové kapely Me Succeeds Mohně, která s ním spolupracovala i na debutovém albu A Forest v roce 2012.

img-responsive

Christian Löffler a Mohna (foto: Maximilian Attila Bartsch) | foto: Fléda

Löffler začal tvořit hudbu už ve čtrnácti letech, přestože neměl žádné hudební vzdělání. Svépomocí se naučil základy tvorby elektronické hudby a postupně se vyvinul až do současné podoby projevu. Jeho debutové EP Hights vyšlo v roce 2009 a dosud vydal ještě čtyři další EP, čtyři singly a debutové album A Forest. Své nejnovější album Mare nyní představí v Brně.

Christian Löffler a Mohna vystoupí 7. dubna ve 21 hodin v brněnském klubu Fléda.

Nechtěli jsme ho vzdát především kvůli našim divákům, stojí si za svým tým…

03.08.2021 18:15 Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST proběhne od 4. do 8. srpna 2021 v jihočeských…

Zemřel baskytarista americké kapely ZZ Top Dusty Hill, bylo mu 72 let

29.07.2021 00:26 Ve věku 72 let zemřel americký hudebník Dusty Hill, který strávil více než 50 let jako baskytarista…

Hradecký slunovrat objevil novou hvězdu

16.07.2021 16:35 Ne vždy je možné spatřit zásnuby, souznění dvou, a na první pohled nesourodých žánrů. Na Hradeckém…

Související:

Právě se děje