Zemřel autor legendárního hitu Jožin z bažin

Praha - V pátek zemřel ve věku nedožitých 67 let zpěvák, textař a malíř Zdeněk "Kňučík" Navrátil. Podlehl dlouhodobé vážné nemoci. Navrátil v 70. letech složil text k legendární písni Jožin z bažin, kterou proslavil Banjo Band Ivana Mládka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zdeněk "Kňučík" Navrátil

Navrátil se v polovině 70. let setkal v hotelu Moskva ve Zlíně s Ivanem Mládkem. Navrátil i Mládek ve Zlíně koncertovali se svými kapelami. Bubeník kapely Zdeňka Navrátila se z vojny znal s Ivo Pešákem, tak se obě kapely seznámily. 

Navrátil ukázal svůj text o Jožinovi z bažin Ivanovi Mládkovi a slíbil mu, že když z písně udělá hit, tak mu dá litr slivovice. Mládek text trochu upravil a z Jožina z bažin udělal jednu z nejznámějších českých písní. Navrátil mu pak rád předal slíbenou odměnu.

Ačkoliv v posledních letech bojoval s cukrovkou a musel docházet na dialýzu, zachovával si Navrátil optimismus, dál bavil své přátele a prostřednictvím sociálních sítí, na kterých byl velmi aktivní, také veřejnost.

Osudnou se mu ale stala dopravní nehoda. "Milí facebookoví i opravdoví přátelé Zdeňka Kňučíka Navrátila. Mám jeho svolení vás všechny touhle cestou pozdravit a informovat, že Kňuča je v tuto chvíli ve zlínské Baťově nemocnici po autonehodě, která, žel ve spojení s jeho dalšími chronickými nemocemi, přinesla komplikace. Strejda leží na JIPce a jen složitě komunikuje. Zachovává si však stále ještě humor, svou hlavní devízu. Držte mu palce, prosím," napsala na začátku února na facebookový profil Zdeňka Kňučíka Navrátila jeho neteř Andrea.

Bohužel, Navrátil boj s nemocí prohrál a v pátek 3. března ve zlínské nemocnici zemřel. Rodina o jeho skonu informovala na jeho facebookovém profilu. Poslední rozloučení se skvělým textařem a zpěvákem je naplánováno na tento pátek na 12:15 v smuteční síni zlínského krematoria.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britského rappera 21 Savage propustili z americké vazby na kauci

12.02.2019 21:44 Rapper známý jako 21 Savage může být propuštěn z imigrační vazby na kauci. Zadržen byl začátkem…

Rock for People sežehnou plameny In Flames

11.02.2019 15:51 Pionýři metalcoru a melodického death metalu In Flames jsou nejnovější posilou line upu Rock for…

Ceny Grammy 2019: Píseň roku je šokující This Is America od Childish…

11.02.2019 10:45 Aktualizováno Nejvíce cen Grammy - po čtyřech - dostali v posledním ročníku těchto prestižních ocenění rapper…

Jednu z cen Grammy dostal posmrtně zpěvák Chris Cornell

11.02.2019 06:17 Cenu Grammy za nejlepší rockový výkon získal dnes posmrtně zpěvák Chris Cornell, vokalista skupin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama